PDA

Zobacz pełną wersję : Kora jako tło - problem z przykleieniem



TTDS
30-08-2013, 13:46
Witam.

Mam duze płaty kory brzozowej i chcę nimi wykleic ściany terrarium.Niestety są bardzo wysuszone i poskręcane, nie moge ich wyprostowac.Czy zna ktos moze sposób , zeby bez połamania uformowac je tak, aby mozna ja było przykleic do szklanej ściany terrarium silikonem??
Za kazdy pomysł z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

Dark Raptor
30-08-2013, 14:03
Spróbuj ją namoczyć wodą, rozmiękczyć i rozprostować. Następnie przywalasz czymś ciężkim i suszysz (np. podkładając gazety). Robiłem tak właśnie z korą brzozową.

Biber
30-08-2013, 23:41
wsadź do wody z solą pomocz troche wyjmij i może włuż pod coś cieżkiego ...

Dominik1
31-08-2013, 05:40
BIBER DOKJŁADNIE TO NAPISAŁ MU DARK I TO LEPIEJ pozatym co do tej kory to jak ja prostowałem to ponoć jest ją lepiej (mnie też z obserwacji tak wydaje) lekko podgotować w durzym garze z solanką to ja impregnuje i zwiększa jej elastyczność bardziej niż sama zimna woda :) no i po zatym odkarza

rzyraf
01-09-2013, 13:26
Pamiętajcie tylko o tym że po wszelikich operacjacjach z solą materiał świetnie ciągnie wodę:(dlatego impregnaty solne w budownictwie używa się tylko tam gdzie woda nie dochodzi. Radziłbym użyć kąpieli w wodzie, naklejać na mocny klej montażowy (typu płynny gwoźdź, byle nie polski). Dobrze też stposować opuły, czyli fragmenty drewna z korą, które się przykręca.
pozdrawiam

wojtekP
07-09-2013, 16:01
ból jest taki że - szczególnie małe np. wężyki wciskają się pod korę i tracisz z nimi kontakt .
Kora jest ładna ale szczerze mówiąc odradzam pomyśl np. o wyklejeniu terra korkiem czy też tapetą korkową...

42d3e78f26a4b20d412==