PDA

Zobacz pełną wersję : niebezpieczne przygody z dusicielami???



serpentor
21-05-2013, 06:39
wiem ze dusiciele potencjalnie sa niebezpieczne.ale ja swojego jeszcze nie mam ale tz ktorymi mialem okazjre obcowac byly lagodne-2m tygrys i 1.5 boa.czy ktos mial z nimi jakas niebezpieczna przygode?mapiszcie jestem ciekaw.dziekuje za odpowiedzi.

coolary
21-05-2013, 07:59
Pyton tygrysi czy boa dusiciel o długości ok. 2 metrów dorosłemu zdrowemu człowieki wiele krzyedy nie zrobi (ew. pogryzienia). natomiast waz tej wielkosci jest juz niebezpieczny dla małego dziecka. Bardzo duże dusiciele takie jak np. pytony tygrysie czy pytony siatkowe stanowią realne niebepieczeństwo dla zdrowia a nawet zycia człowieka. Jakis czas temu widziałem program na Animal Planet o ogrodzie zoologicznym w USA. Faceta który zajmował się zwierzakami w ogrodze zaatkował pyton tygrysi o długości 480cm...... gdyby nie pomoc 5 innych ludzi już by nie żył, pyton złapał go tak ze gośc kolanami dotykał własnego nosa......złożył go jak kanapke. Po wypadku przeszedł 6 opreracji kręgosłupa.

Pawloosh
21-05-2013, 08:15
Coolary, a widziałeś jakiś czas temu na Animal Planet program o dusicielach, gdzie przedstawiono człowieka, który został zaatakowany przez swoją pytonicę tygrysią podczas wymieniania wody w jej zbiorniku? Fajnie zareagowała znajoma (najpewniej bliska:)) tego gościa: zadzwoniła na... policję. Panowie przyjechali niemal natychmiast, a że nie mieli zbytniego doświadczenia z wężami, zaczęli gada "rozwijac"... Akcja ratunkowa trwała długo, ale w końcu gośc się wykaraskał...

Krone
21-05-2013, 10:30
Pawloosh oglądałem to ;P Miał tego węża chyba w jakiejś takiej piwniczce :P Przynajmiej wiem że były schpdy w góre :D:D:D Nieiwiem mój Boa constrictor ma 420cm. i jakoś jak go brałem na ręce to się nie żucał ani nie atakował (dusił i gryzł) :) Ale to chyba dlatego że jest ze mną od dziecka i był oswajany na max'a ;) Mój pierwszy wężyk ;P A jeśli chodzi o jakieś akcje oglądałem już bardzo dawno z rok temu film że anakonda zieloną trzymana przez licealiste (chyba tłumaczyli że źle licealista zamknął terra). Tak czy siak wężyk uciekł był dośc duży ;) i zadusił siostre tego gościa, miała chyba z 5-6 lat i zjadł ją. kiedy rodzice tych dzieci przyjechali i zobaczyli wielkiego węże (napchanego na max'a) zadzwonili po weterynarza. Stwierdził on że wąż zjadł coś dużego. Niewiedzieli oni gdzie jest ich dziecko i wezwali policjie i dopiero po 1-2 zorientowali się że wąż mógł zjeść ją i rozcieli węża i wydobili troche przetrawione dziecki (weterynaż ciął). Szok trodziców co się stało z licealistą nie podali. Nie polecam takich doświadczeń nikomu. Wniosek trzeba zawsze sprawdzić 2 razy czy się terra zamkneło dobrze z dużym wężem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pozdr.

dreex
21-05-2013, 11:07
mam pare tygrysów albino mają około 2 metrów i musze powiedziec ze samiec regularnie przed jak i krótko po wylince potrafi zaatakować , raz mnie dziabnął w reke i kilka razy uderzył w szybe , ma to swoje dobre i złe strony - z jednej strony wiem ze wąż jest zdrowy i w dobrej kondycji , bardzo żywy a z drugiej w końcu to nie pies który ma sie łasić i pozwolic głaskać ( dodam ze karmiony jest z częstotliwością raz na półtora tygodnia) . W tym okresie daje mu poprostu spokój , by po kilku dniach był łagodny jak baranek - ott poprostu taki ma charakterek.Natomiast z samicą absolutnie zadnych problemów " natury wychowawczej" , poprostu do rany przyłóż :)) Pozdrawiam

Marcin .P
21-05-2013, 11:58
no mnie juz 2 razy złapał tygrysek :/ z mojej winy:[[ teraz już go nie mam ( wreszcie koleś odebrał :]]]] )ale ma prawie 3.5 m i był dość agresywny w stosunku do pokarmu :) jak był głodny to potrafił szaleć po terra:/ aż nie dostał jeść :)

a ten program też oglądałem o tygrysku :[ wspułczuje kolesiowi :/ ale tam było więcej takich przypadków z wężami dużych rozmiarów :[[ .

pozdrawiam MarcinP.

Rhodan2000
21-05-2013, 13:17
Niebezpieczne ? no ok probowal sie owinac ( u kolezanki) w nocy, Terra nie bylo szczelne.... Tygrys poczul wolnosc, ....
Hanna

serpentor
21-05-2013, 13:22
do rhodan-i co sie stalo?ale jak sie dobrze zabezp terrarium...no wlasnie dobrze zabezpieczy czyli najlepiej jak?

Marcin .P
21-05-2013, 13:27
Najlepiej zamykać na kluczyk :D i potenm jeszcze sprawdzić czy się zamkneło

Rhodan2000
21-05-2013, 14:46
nie bylo za "kolorowo" ALE STRACHU SIE NAJADLA:::
Hanna

coolary
21-05-2013, 15:58
Tez przez pewien czas maiłem pytonice tygrysia. Wąż ten przy długości 2 metrów dysponuje na prawde ogromną siła...

Grochu
22-05-2013, 03:04
hehe. mój regius to mi może najwyżej nadgarstek udusić (-;

Azazel
22-05-2013, 04:03
Duze dusiciele o rozmierach 3m i wiecej ( Python Sebae, Python Reticulatis, Python Molurus Molurus , Molurus Bivittatus , Molurus Pimbura , Python amethistine, Eunectes murinius ) - potrzebuja ogromnych zbiornikow. Ich temperament bywa zmienny - raz sa spokojne raz nie. Wpadaja w szal karmienia i w tym okresie sa nad wyraz niebezpieczne. Nie powinienes nigdy obslugiwac terrarium sam. Terrarium czysc rano gdy w terra pamuje temp. 20 -22 stopnie. ( waz ma nienaladowane bateria i jest spokojniejszy ;) )
Wieczorem po calym dniu grzanie prz temp 30stopni, weze te sa bardzo czujne i aktywne na bodzce ruchowe. Zaatakuja bez wahania , gdy beda mialy taka ochote.
Maja swietny wech , czasteczki zapachowe potencjalnej ofiary czuja doskonale.
Zapach zwierzat domowych - gdy sa glodne , sprawia ze sa w ciaglej gotowosci do ataku.
Poglaszczes psa kolegi otworzysz terra a on to wyczuje .
Po drugie przy rozmiarach 4,5 - 6m stanowisz rozmiarowo jadlospis takiego weza.

To weze dla nie dla poczatkujacych i nie dla pojedynczej obslugi o czym bylo juz na forum nie raz.

Mnostwo zdjec tych ogromnych pytonow dostepne jest pod tymi adresami :

http://www.mccarthyboas.com/BigSnake2.html
http://www.mccarthyboas.com/BigSnake3.html

Pozornie wygladaja na cudowne zwierzatka domowe w pelni oswojone, natomiast zawsze pamietac nalezy to 100Kg miesni dzikiego zwierzacia znajdujacego sie na szczycie lancucha pokarmowego, zdolnego zabic w karzdej chwili.

Rhodan2000
22-05-2013, 22:47
z tego co wiem, to tygrys wyszedl przez otwor do ogrzewania zarowkami, siatka byla przymocowana byle jak jakimis gwozdzikami...

dreex
23-05-2013, 04:57
Nie zgodze sie troche z tym ze rano przy wychłodzonym terrarium są mniej podatne na atak , mój samiec tygrysa po raz trzeci próbował mnie szczelić i zawsze działo sie to w godzinach ranno-przedpołudniowych , jeszcze nigdy wieczorem kiedy najczęsciej je wyjmuje. Ja stosuje zawsze jedną zasade , zanim włoże reke do terrarium drewnianym kijkiem staram sie obudzić moich podopiecznych , i dopiero wkłada reke po nie . Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==