PDA

Zobacz pełną wersję : machonica



Janosek
21-05-2013, 13:02
hi... moja samica machoniówki niezniosła jeszcze jaj (kopulacja była 1 maja, "jest bardzo gruga") juz nie przyjmóje pokarmu 2 tygodnie niewiem dlaczego niechce zniesc jaj??? ma naczynie z mchem torfowcem oraz wąz jest w dobrej kondycji??

Grochu
22-05-2013, 02:56
zniesienie jaj następuje u tego gatunku na ogoł ok 2 tygodni po tym, jak zauwalne staje się zgrubienie, tj. około 60 dni od kopulacji.
na razie opóźnienie nie jest duże (raptem kilka dni). zrób jej masaż w ciepłej wodzie. powinno pomóc. jak nie, to niestety czeka Cię wizyta u wetka.
gdyby lekarz był ciemny, to poproś o podanie gadzikowi oxytocyny. powinno pomóc.

mrsnake
22-05-2013, 04:42
Zostaw ją na razie w spokoju moja samica potrafiła zniesć jaja nawet po 75 dniach , kiedy miała ostatnią wylinkę (moja także jest w ciąży - spodziewam się złożenia jajek w weekend lub na pozątku przyszłego tygodnia właśnie jest w trakcie przeygotowań do wylinki która potocznie nosi nazwę prelaying - twoja także powninna przed złożeniem jajek powinna przejść wylinkę i około 3-5 dni po wylince złożyć jajka)

42d3e78f26a4b20d412==