PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonczenie Terra..



P4w3l
31-08-2013, 01:40
Moje terrarium dla Zbozowki jest juz prawie wykonczone...spod jest z plyty OSB a reszta ze sklejki..i tu pytanie do was...czym wykonczyc boki aby zbytnio nie dala sie we znaki wilgotnosc ??? Wilgotnosc dla zbozowki powinna sie znajdowac w zakresie od 50-70%..te terra docelowo bedzie dla Lampartow ktore potrzebuja 40%...wiec jak mam wykonczyc boczne sciany ??? moze ktos mi powiedziec np. jak zrobic sciany takie jakie sa w opisie Lamparta ( http://www.gekonlamparci.com/ ) ???bylbym bardzo wdzieczny ;]

mistersuperstar
31-08-2013, 02:12
o ilę się nię mylę [ :) ] to ta ścianka z www.gekonlamparci.com jest zrobina ze styropianu pokrytego gipsem (styropian gruby, żeby można było coś wyżeźbić)

P4w3l
31-08-2013, 04:35
a czy gips nie bedzie wchlanial wody ??? czy styropian ja powstrzyma ???

rzyraf
01-09-2013, 13:23
Możesz pokryć środek lakierem lub impregnatem(płycie OSB to niepotrzebne, ale sklejak jesli jest zwykłą chętnie przyjmie) po czym np. nałożyć korek woskowany, nie jest to najtańsze wyjście, ale przy odpowiednim doborze wzorów daje fajny efekt. Korek dostępny łatwo w Domu Korkowym. Możesz tez na klej montażowy poprzyklejać piaskowiec elewacyjny, także na płask(prostopadle do sciany), będziesz miał małe półki, lamparty bedą po tym skakały z radością.
Jesli masz Leroy-Merlin lub dobry skład budowlany w pobliżu to powinni mieć tam specjalne imitacje kamienia na kominki i ściany wewnętrzne. Tez fajne i łątwe w montażu. Ostatecznie rzuć na zagruntowaną ścianę dobry gips bądź zaprawę klejową do płytek i pomaluj bądź dodaj pigment. Tez OK.
Pozdrawiam

P4w3l
05-09-2013, 09:14
czy to ma byc jakis specjalny lakier ??? pytam w kontekscie sciian czesci zewnetrznej..w zalaczniku owe terra...koszt 100zl..musialem jeszcze zaplacic 30 pare zlotych za plyte..jak je oceniacie ???

P4w3l
05-09-2013, 09:15
foto nr. dwa

42d3e78f26a4b20d412==