PDA

Zobacz pełną wersję : Ugryzienie



Azazel
26-05-2013, 03:40
http://www.ssnakess.com/forums/showthread.php?s=&threadid=46784 - autorem rany jest pyton siatkowy. ( python reticulatus )

ziomalka_puma
26-05-2013, 04:18
nieźle ... nie wiedzialam że on może coś takiego zrobić :)

Gerald
26-05-2013, 05:33
ee pies potrafii mocniej :D

Azazel
26-05-2013, 05:44
Problem jest powazny gdyby byla to twarz a nie noga.

SNAKES
26-05-2013, 06:06
Cześć,

zauważyłem, że jesteś trochę "cięty" na duże węże ;)

Żeby zachować rzetelność i pełen obiektyizm, powinieneś dodać iż fotki w odnośniku pokazują ugryzienie jakiego dokonał tuż po przywiezieniu, osobnik odłowiony w naturze jako dorosły.
Bez tej informacji - trochę mi to przypomina pogoń za sensacją w stylu reporterów Super Express'u ;)

Pozdrawiam

Kregon
26-05-2013, 06:11
Przeciez w tym poscie gdzie jest fotka, jest napisane, ze to ze swiezego importu... kazdy moze sobie przeczytac.

Kregon
26-05-2013, 06:12
Pewnie, ze pies potrafi mocniej... ale pies nie potrafi sie owinac wokol ofiary, udusic jej i zjesc... A p. siatkowy wszamalby czlowieka bez najmniejszych problemow... :|

SNAKES
26-05-2013, 06:23
Cześć,

nie jestem pewien czy każdy włada jęz. angielskim w wystarczającym stopniu.
Jeśli tak - to super.

Pozdrawiam

Azazel
26-05-2013, 07:43
Do snakes.
Absolutnie nie mam nic przeciw dużym dusicielom.
Zamieściłem posta kiedys z linkami do zdjęć dużych pytonów, co także krytykowałeś.
Nie kto inny tylko ty też pozbywasz się swego pytona. 99% tych pytonów czeka taki sam los.

W Polsce np.pyton tygrysi to przechodowany gatunek ( chów wtórny ) - stąd taki irracjonalny ich temperament i stąd podobne wypadki. ( brak importów bo za drogie ).

Giełdy są pełne chętych sprzedać duże węże.

Zresztą polecam fora www.ssnakess.com , www.bobclark.com.
Dostępnych jest mnóstwo translatorów a elementarnych podstaw angielskiego nie brakuje wszystkim.

_kLiMa_
26-05-2013, 08:37
ZAKAZAĆ HODOWLI DURZYCH DUSICIELI!:)

SNAKES
26-05-2013, 10:54
Cześć,

Nie twierdzę, że masz rzeczywiście coś przeciwko - po prostu z tego postu trochę powiało sensacją, zresztą jak i z wielu Twoich postów dotyczących dużych dusicieli.
Nie krytykuję i nie krytykowałem samej idei pokazywania jak duże i niebezpieczne są te węże (jak pewnie zauważyłeś, w opisie pytona tygrysiego wręcz przed tym ostrzegam), ale mam wrażenie że robisz to w dość mało rzetelny sposób, troszkę temat upraszczając.

Jeśli chodzi o sprzedaż mojego czy moich pytonów - to że sprzedaję jedną samicę pytona siatkowanego chyba o niczym nie świadczy jeszcze - ale pozwolisz, że tego Ci nie będę tłumaczył, bo to już moja osobista sprawa.
Na pewno nie sprzedam jej w nieodpowiedzialne ręce, bo wolę ją zostawić sobie. A dla mnie nieodpowiedzialne ręce to dokładnie takie, które pisza ogłoszenie w stylu "mam już anakondę i pilnie sprzedam boasy".
I chyba właśnie o takich przypadkach myślisz pisząc o trafieniu 99% dużych węży w nieodpowiedzialne ręce, bo w moim odczuciu można spodziewać się za jakiś czas ogłoszenia "mam już siatkę (czy cokolwiek innego), pilnie sprzedam anakondę"...

Odnośnie "przechodowania" pytonów tygrysich w Polsce to sądzę że nie masz racji. Może znasz jakieś przypadki gdzie od kilku pokoleń rozmnaża się węże z tej samej lini, ale zaręczam Ci, że te węże się do Polski importuje i to w kilku odmianach barwnych, również z takich hodowli jak Boba Clarka i Mike'a Wilbanks'a (polceam http://www.constrictors.com). Gdybyś tak dobrze znał ten rynek, ilość i hodowle pytonów tygrysich oraz siatkowanych - wiedziałbyś o tym doskonale.

Jeśli chodzi o znajomość podstaw angielskiego w narodzie - byćmoże masz rację. Bardzo by mnie to ucieszyło:)

Nie chcę się kłócić - po prostu odebrałem ten post podobnie jak inne Twoje posty o wielkich dusicielach, byćmoże błędnie.

Pozdrawiam

Azazel
26-05-2013, 11:15
Masz racje Łukaszu, ale tej czystej krwi importuje sie mało , za mało by jakość była taka jak w USA.
Ceny na nasze warunki odstraszające. Fakt , iż taki import jest nic nie zmienia bo to zaledwie odsetek. A wiekszość mnoży się z tej samej lini.
A posta poprostu błednie zinterpretowałeś.

SNAKES
26-05-2013, 11:50
Witaj,

ok. Po prostu pisząc podobny post - spróbuj podać ciut więcej informacji.
Piszmy rzetelnie i nie sprawiajmy wrażenia że duże węże to wyłącznie mordercy, czyhający na swoje ofiary w postaci opiekunów :) Osoby nie znające tematu mogą w ten sposób odebrać takie zdjęcia.

Jak wiesz, jest już wstępnie przygotowana lista niebezpiecznych zwierząt ma której znajduje się połowa hodowanych w Polsce dusicieli.
Uważam że nie powinniśmy dawać wody na młyn dla tego rodzaju inicjatyw. Bądźmy po prostu rzetelni i uczciwi, bo w gruncie rzeczy sam wiesz że to kochane zwierzęta :)

Pozdrawiam

Azazel
26-05-2013, 11:54
Masz w 100% racje.

Grochu
26-05-2013, 13:19
Panie Łukaszu - nie wiem, czy węże są aż takie kochane (-: o takich regiusach, to można przynajmniej powiedzieć, zę są słodkie :D a o siatkach to nie bardzo (-;

swoją drogą - koleś na zdjęciu miał duuuuzo szczęścia, że to była noga. wątpie, by ten atak był atakiem w celach konsumpcyjnych (-: pewnie facet wtedy nie bardzo móglby nam pokazać swoje zdjęcie, a wąż pewnie nie atakował by w nogę.

tak czy owak kupując tak dużego, dorosłego weza, a w szczególności węża z odłowu trzeba zarówno zachowywać maksymalną ostrożność, jak i liczyć się z tym, że możemy zostać zaatakowani (-:

SNAKES
26-05-2013, 13:47
Witaj,

Niewątpliwie masz rację.
Na szczęście reticulatusy z odłowu trafiają głównie do wieloletnich specjalistów w tej dziedzinie jako świeża krew do hodowli. A tacy ludzie doskonale znają potencjał i mozliwości tych węży, zdają sobie sprawę z ryzyka i w pełni świadomie akceptują to,
Myślę, że właśnie o to chodzi przy hodowli takich zwierząt. A koleś na zdjęciu doskonale zdawał sobie sprawę co robi :)

Jednocześnie trzeba powiedzieć że takie zachwane praktycznie nie dotyczy urodzonych w hodowli młodych. No i niestety podstawowa prawda - takie ugryzienia są ZAWSZE wynikiem błędu opiekuna.
Reticulatusy są równie słodkie jak regiusy - po prostu trochę większe;) chociaż to jest już bardzo subiektywne odczucie - sam uważam je za jedne z najpiękniejszych i najsłodszych pytonów :)
Jednocześnie mają zupełnie inną osobowość, są bardziej aktywne co w większości przypadków mylone jest z agresją.

Pozdrawiam

SNAKES
26-05-2013, 13:53
Muszę dodać jeszcze coś, bo mog zostać nie do końca zrozumiany w poprzednim poście.

Nie twierdzę, że nie zdarzają się agresywne siatki - zdarzają się tak samo jak zdarzają się agresywne boa czy lampropeltisy.
Chodzi mi wyłącznie o to, żeby nie robić z nich bezwzględnych agresorów i morderców.
W USA takich węży jest naprawdę wiele - a przypadków ugryzień o wiele mniej niż przypadków pogryzień przez psy (licząc proporcjonalnie oczywiście) i to raczej te pogryzienia psów kończą się bolesniej i groźniej.

Pozdrawiam

Kadar
26-05-2013, 14:01
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Nawet nie czytałem co tam jest napisane to po pierwsze, a po drugie nie każdy włada biegle obcymi językami.

Kadar
26-05-2013, 14:06
!!!!!!!!!!!!!!!!!!I PISANIA Z RAŻĄCYMI BŁĘDAMI ORTOGRAFICZNYMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nats
26-05-2013, 16:38
nigdy nie czytalem zeby ktos w Polsce zostal zabity przez weza
a przez psy nie jeden stracil zycie.
a tak kochamy pieski.

reed
27-05-2013, 01:12
.... że o kotkach nie wspomnę
A ile jest "niwinnych" ofiar ugryzień przez chomiki. myszki, szczurki i inne trzymane w domach gryzonie ?
Głupie stereotypy poprostu panują i tyle, jak wąż to morderca i tyle :( a jak duży to już szxkoda gadać :|

furu
27-05-2013, 09:44
Witajcie.
dokładnie sie z wami zgadzam.
A w takim przekonaniu "zwykli" ludzie są utwierdzani na każdym kroku.
Nawet dzisiaj oglądając film " Piękno węży" na jakimś kanale strasznie sie zirytowałem ponieważ zawsze opisując zdolnosci węża używano przymiotnika "doskonały zabójca", tak jakby zabijał dla przyjemności.
Może to tylko słowa ale o wiele lepiej i rzetelniej było by użyć "doskonały myśliwy"...

Mikka
27-05-2013, 12:32
Tez ogladalam dzis ten film na animal planet :] Rzeczywiscie glowny watek w tego typu filmach to zabijanie, sila jadu, agresywnosc itp. A potem dziwimy sie krazacym stereotypom...ehhh

Fryzjer
27-05-2013, 12:38
mi sie ogolnie podbalo na animal planet szczegolnie jak anakonda wcinala kaczke pod wodą, reszta tez czarna mamba itd.

daat
27-05-2013, 14:22
Przyznam , że mnie to ogromnie zainteresowało . To jest jakas zasada w dziedziczeniu gadów , że ścisły inbreed wpływa na wzrost "agresji" ?

BooYaKa
28-05-2013, 06:05
Pięknie.

GroM
29-05-2013, 12:20
Nie pierwsze i nie ostatnie najwazniejsze, żeby osoby chcące się podjąć
hodowli lub utrzymania węża w domu.

Wiedziały, że gatunek węży jaki by nie był:

nie jest zabawką - i należy się liczyć z agresją wybranego gatunku,

przy każdym należy uważać i obserwować; zwierzęta nie są zabawą - fantastyczni z nich domownicy ale nie zawsze rozumieją zachowanie człowieka.

Więc my LUDZIE powinniśmy przewidywać i wiedzieć jak uniknąć agresji zwierzęcia
tak samo jak każde inne trzymane zwierzę w domu nie może być zabawką dla dzieci
zwierzęta w domu to odpowiedzialność i zrozumienie reguł egzystencji ich życia.

Ugryzienie oznacza jak SNAKES - Łukasz określił: nieodpowiedzialność opiekunów.

Każde zwierzę w domu musi mieć określone miejsce i być akceptowane przez domowników - szczególnie cenne są tutaj informacje o zwierzęciu jak postępować i akceptacji wszystkich domowników nawet innych zwierząt.

42d3e78f26a4b20d412==