PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla mlodej e.c.c.



Sworthy
27-05-2013, 15:14
Czesc.
Chcialem spytac jakie terra proponujecie dla mlodziutkiej epicrates cenchria cenchria.
Mam takie 80x40x40 ale nie wiem czy dla takiego wezyka wystarczy. Bo jak widac jest raczej szersze niz wyzsze. A boasie lubia troszke sie powspinac.
Wypowiedzcie sie w tej kwesji.

Sworthy
27-05-2013, 15:15
Oczywiscie nie mowie ze bede go trzymal w tym terrarium jesli nie spelni warunkow. Poprostu mam jedno takie puste i chce sie spytac czy moge na poczatek go tam przetzymac puki nie podrosnie ciutke.

Kretschmer
28-05-2013, 03:47
Jeśli tęczówka jest młoda- to nie widzę przeszkód. Nie chodzi o to, aby terrarium było wyższe, niż szersze, a jedynie o to, żeby wysokość była wystarczająca. Jeśli więc młodziutkiego węża możesz trzymać w terra o długości 60 i wysokości powiedzmy 40 to trzymając go w terra o dł. 80 wysokość nie musi rosnąć- nadal wystarczy 40. Jak na razie twoja tęczówka będzie się w nim czuła świetnie.

Kretschmer
28-05-2013, 03:48
Kretschmer napisał(a):

>wyższe, niż szersze

sorki... dłuższe niż szersze

dreex
28-05-2013, 08:13
Co do wspinania się - to z moich obserwacji wynika ze E.c.c raczej rzadko korzysta z konarów, jest to wąż żyjący w ściółce leśnej i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem bedzie włożenie do terrarium jakiejś duzej donicy lub innej kryjówki gdzie napewno bedzie spędzał całe dnie- mój zakopywał się w torfie lub siedział pod donicą . Maxymalne terrarium moim zdaniem to koło 100/50/50 jak dla jednej sztuki. Pozdrawiam

micgekon
28-05-2013, 10:10
Na początek starczy. potem musi być dużo wieksze.Przeczytaj zresztą w opisie tam są wymiary dla dorosłej cenchri.Fakt, wąż 95%czasu spędza zakopany w ziemi lub w jakiejś kryjówce np.donica ale zauważyłem ,że kiedy jest głodny to wieczorami i nocą bardzo duzo chodzi po całym terrarium w tym po gałęziach zdaza mu sie tez tam dłużej przesiadywać w najwyższym punkcie terrarium.Więc mimo iż przez większość czasu "wysokość' nie jest wykorzystywana to jednak jest ona niezbędna i należy ją zapewnić wężykowi w docelowym terrarium.

Sworthy
28-05-2013, 12:18
Dzieki. A do jakich rozmiarow teczowka moze przebywac w takim terrarium jak nadmienilem wyzej ?

Sworthy
28-05-2013, 12:22
Osobiscie docelowe terrarium chce zrobic 150x100x100. Ale jeszcze te wymiary moga ulec zmianie. Terrarium docelowe o takich wymiarach chcialbym zrobic poniewaz w dlugofalowych planach mam 2 sztuki tych wezy.
Jesli ktos ma jakies propozycje co do zmiany wymiarow terrarium dla dwoch sztuk prosze sie wypowiadac. Wszystkie wypowiedzi sa dla mnie cenne i niezwykle pomocne.

Grochu
28-05-2013, 13:15
to będzie dobre terrarium dla dwóch sztuk (-:

Evoker
29-05-2013, 01:24
Terra 80x40x40 w zupełności wystarcza dla 1-2szt. nawet rocznych E.c.c.!
Młode b.lubią się wspinać, ukrywać wśród roślin (np. sztucznych), rzeczywiście za dnia są mało aktywne.
Zakopywanie się w podłożu jest zachowaniem normalnym, aczkolwiek podniesienie wilgotności na poziom 75-85% może eliminowac takie zachowanie. Sprawdziłem w praktyce u siebie i działa.

micgekon
29-05-2013, 11:29
Też uważam , że wymiary docelowe są ok. A co do wymiarów 80x40x40 dla rocznych i to dwóch. Hmm moja 25czerwca skończyła 1rok i ma ~110cm i o ile moze sama by tam się zmieściła to 2szt?

Sworthy
29-05-2013, 16:43
Dzieki wszystkim za posty na ten temat.
Chetnie wyslucham waszych uwag na temat hodowli tego gatunku we wszystkich aspektach. Wiec jesli komus to nie sprawi problemu to prosze niech opowie o swoich e.c.c.. Problemach z nimi czy tez bledach wlasnych jakie popelnili w czasie od kiedy je macie.

42d3e78f26a4b20d412==