PDA

Zobacz pełną wersję : za wysoka wilgotnosc



frezek
29-05-2013, 17:37
WITAM!
Niedawno sie przeprowadzilam do nowego mieszkania, w ktorym jest zimniej-tzn. jest ono wieksze i mury lepiej trzymaja chlod. Moja L. getulus getulus dostala nowy duzo wiekszy basen i zauwazylam, ze wilgotnosc bardzo sie podniosla-z 65 na 75.(Wogole waz ten powinien miec wilgotnosc 50-60, ale nigdy nie bylo zadnych klopotow, ani z jedzeniem ani z wylinka, itp.)
Teraz zauwazylam,ze waz stal sie bardziej norwowy.Sa dni,ze wogole nie mozna podejsc do terra, bo od razu atakuje, nie mowiac juz o braniu na rece. mniej tez wychodzi na zewnatrz.Nigdy nie byla specjalnie towarzyska, ale teraz to juz przesadza.Jak tylko ktos wejdzie do pokoju(nie zapalajac swiatla) od razu ucieka.
Moje pytanie jest, czy to podwyzszona wilgotnosc tak zadzialala i jak tak,to co proponujecie?

frezek
29-05-2013, 17:50
musze dodac, ze temperatura jest caly czas taka sama

Kadar
30-05-2013, 00:31
Może musi się przyzwyczaić do nowego miejsca. Ile czasu minęło od przeprowadzki?

Marcin Ratajczak
30-05-2013, 01:03
Jeśli chcesz zmniejszyć wilgotność zamontuj w terra jakieś żarówki i je po prostu włącz.

Kregon
30-05-2013, 02:23
Jak masz ogrzewane terra? Jesli kablem/mata grzewcza, to nie stawiaj basenu na terenie ogrzewanym (woda nie bedzie az tak parowac). Jesli z gory (zarowkami) to niech basen nie stoi pod oswietleniem.
Jesli masz taka mozliwosc zwieksz otwory wentylacyjne, co zwiekszy wentylacje i zarazem zmniejszy wilgotnosc.
Jesli Twoj waz nie wyleguje sie w baseniku (regiusy ponosc to lubia, a ja zadnego ze swoich jeszcze nigdy nie widzialem w wodzie) to zmniejsz basen.

Warto byloby wyskalowac higrometr na nowo.

Nie sadze, zeby zwiekszona wilgotnosc, az tak wplynela na charakter weza. Moze po przeprowadzce terra jest w bardziej "ruchliwym" miejscu (widzi gdy ktos wchodzi/wychodzi z pokoju, a wczesniej moze tak nie bylo).

Grochu
30-05-2013, 04:17
co do wilgotności kregon już wszystko wyjaśnił. co do agresji to może być przeprowadzka, ale ja bym proponował przemuc się (np. skórzane rękawice) i wziął węza na ręce. trzeba go nieco przyzwyczaic do ludzi, ale przedewszystkim sprawdzić, czy nie am na ciele ranek - to też może być przyczyną zwiększonej agresji

frezek
30-05-2013, 11:05
ogrzewam terra mate grzewcza, a basen stoi na drugim koncu terra. nie wyleguje sie w nim ale w opisie gatunku czytalam ze te weze lubia wodniste obszary.
Co do ranek to nic nie ma.
Moge brac ja na rece ale czy to na pewno odpowiednie- dokladac jej jeszcze wiecej stresu? A moze poczekac z tym. Chociaz przeprowadzka byla juz 4 tyg. temu...
W terra tez niewiele sie zmienilo oprocz basenu

frezek
30-05-2013, 11:17
a moze za malo daje jej jesc? ma 65 cm a w najgrubszym miejscu jest prawie jak kciuk. Ma okolo 19 miesiecy. Do tego tyg dostawala 2 myszki( nie oseski tylko starsze) na tydzien, a od przyszlego tyg. bedzie dostawac dorosle myszy

42d3e78f26a4b20d412==