PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chce się kąpać...



Viking
01-07-2011, 03:29
Witam !

Od dwóch lat hoduję boa constrictora i w przeciwieństwie do innych boasów mój w terrarium niechętnie wchodzi do basenu.
Jak miał trzy - cztery miesiące od czasu do czasu wszedł się zamoczyć ale teraz nawet przed wylinką nie wchodzi do wody.
Kiedy wyjeżdzam z nim ostatnio co weekend nad jezioro czy rzekę to wchodzi do wody chetnie a w terrarium nie chce.

Woda w terrarium ma odpowiednią temperaturę (próbowałem nawet i ciepłą i zimną).

Czy to normalne zachowanie u niektórych osobników ?
Poza tym nie mam z nim najmniejszych problemów - o ile można nazwać to problemem.. :)

BOATECZOWY
02-07-2011, 03:04
Ja też choduję boa constriktora i mój też nie wchodzi do basenu podchodzi tylko czasami i pije wodę myślę że poprostu nie potrzebuje kompieli wilgotność jaką ma w terrarium wystarcza mu i nie potrzebuje więcej się moczyć.

Lord & x
03-07-2011, 07:36
ja nie mam takiego problemu, mój boas dużo czasu spędza w wodzie
może ma za mały zbiornik albo w nocy zażywa koppieli?!

reed
03-07-2011, 23:53
Nie przejmowalbym sie tym.
Moj poprzedni wezyk (Boa Constrictor) bardzo roznie zazywal kompieli, czasem jak kolega tu pisal w nocy, czasem w dzien.
Mial okresy ze przez 2 doby lezal w basenie :), a czasem dlugo nie wlazil tam w ogole, tylko pil.
Jedno u niego bylo pewne, ze jak chce zrobic kupe, to na 99% wejdzie do basenu, i tam ja zrobi :)

Viking
04-07-2011, 02:23
Dzięki za informacje !

Mój boas w terrarium ma dobrą wilgotność i do wody wchodzi sporadycznie w nocy - przyłapałem go :)

Jeżeli chodzi o załatwianie się to kiedyś robił to do basenu a teraz wybrał sobie jedno miejsce w rogu terrarium, w którym zawsze się załatwia.

Renia
07-07-2011, 14:32
A moze to ma jakiś zwiazek z twardościa wody? Woda w jeziorze jest miekka i przyjemniejsza do kapieli. Moze tez chodzic o zapach... co o tym sadzicie?
R.

Pniak
11-07-2011, 07:37
Witam! Mam również Boa Constrictora i jestem nieomal pewien że to iz twój wąż nie kąpie się w przygotowanym przez ciebie basienie jest spowodowane jednym z dwóch czynników. A mianowicie węże mają silny instynkt samozachowawczy niektore bardziej inne mniej rozwinięty (zalezy od ilu pokoleń trzymane są w niwoli) co powoduje ze wąz ni chce sie kąpac w tym zbiorniku poniwaz ma on najprawdopodobniej nieodpowiedną barwę kolory(biały, czerwony,żółty, błękitny)węże traktują z rezerwą gdyż na wolności nie jest to "zbyt popularne barwy"
Myśle że jeżeli zmienisz kolor zbiornika na brązowy lub ciemno zielony efekt będzie zdumiewający, a jeżeli i to nie pomoże sprubj zamaskować basen gęstą roślinnością - efekt murowany :) moj wąż dzisiaj cały dzień spędził w basenie na balkonie , choć wcześniej zachowywał sie podobnie
napisz do mnie na meila o rezultatach :) Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==