PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura / Wilgotność /.... dla Boa Dusiciela



Nes
31-08-2013, 09:05
Mam kilka pytań dotycząca
1)Jaka najniższa i najwyższa temperatura może panować w terrarium?
2)Jaka powinna być wilgotność terrarium?
3)Jak zmniejszyć i zwiększyć wilgotność w terrarium? .

Kmieciu
31-08-2013, 09:13
1) hehe zależy dla kogo :D
2) j.w ;)
3)zmniejszyć wilgotność = zwiększyć temp+ew. zwiększyć wentylację
zwiększyć wilkogtność=spryskać terra

na przyszłość bardziej precyzuj pytania :P

MaciejTCA
31-08-2013, 10:01
Kmieciu zobacz jeszcze raz temat :)

1)Temperatura
Powinna wynosić w ciągu dnia w różnych miejscach terrarium 25 - 32°C, miejscowo do 35°C, w nocy powinna spadać do 24°C. Ważne jest też umieszczenie kilku źródeł ciepła, by wąż mógł sobie zawsze wybrać miejsce o odpowiadającej mu temperaturze. Nad ulubionymi miejscami wylegiwania się węży należy umieścić promienniki, żarówki. Kable lub płytki grzewcze powinny ogrzewać 2/3 powierzchni dna. Wszystkie źródła ciepła muszą być zabezpieczone tak, by węże nie poparzyły się.

2)Wilgotność
Utrzymujemy w okresie aktywności węży na poziomie około 60 - 70% w ciągu dnia, nocą może rosnąć do 80%. Codziennie całe terrarium trzeba zraszać wodą. Zapewnia to wraz z basenem o dużej powierzchni parowania łatwe utrzymanie należytej wilgotności powietrza w terrarium.


a ogolnie to:
http://terrarium.com.pl/boadusiciel.php

pozdro

Biber
31-08-2013, 12:00
1) opis na stronie
2) opis na stronie
3) możesz mniej spryskiwać, przewietrzyć terre jak masz za wysoką wilgoć, ale od zawysokiej wilgotności boa ci nie umże :D (chyba że sie utopi) jeżeli masz higrometr to staraj sie po prostu trzymać wilgoć we wskazanych granicach :)

Kmieciu
31-08-2013, 15:42
ojjj... sorka nie spojżałem na temat i taki wynik :P na boaskach się nie znam więc się nie udzielam... sorka za kłopot :)

Nes
01-09-2013, 02:04
Dzięki za pomoc , są to dla mnie cenne informacje

42d3e78f26a4b20d412==