PDA

Zobacz pełną wersję : Co powinno się znaleźć na stronie o Elephe Guttata ?



Marcin Ratajczak
07-06-2013, 04:06
Witam wszystkich

Czytając to forum zauważyłem ciągle powtarzające się pytania odnośnie węży, a to że umiem i lubie robić strony internetowe postanowiłem zrobić stronę o moich wężach i umieścić na niej zdjęcia jak i filmy, a jednocześnie informacje które będą odpowiedzią na wszystkie pytania które były pod adresem węża zbożowego. Tak więc jeśli możecie podpowiedzcie mi co na stronie powinno się znaleźć ?

Jeśli ma ktoś ochotę i czas może mi w tym pomóc odpowiadając odrazu na pytania ale to już bym prosił na PRIV gdyż nie będziemy zaśmiecać forum tymi samymi pytaniami jak i odpowiedziami.

Wszystkie sugestie pomysły co by mogło się znaleźć mile widziane.

Grochu
07-06-2013, 04:47
1) ogólne zasady hodowli węży, 2) specyfika gatunku, 3) karmienie, 4) dużo zdjęć, 5) instrukcja budowy terrarium i zdjęcia przykładowych trrariów...

wszystko, co może się przydać osobie, która nigdy nie miała węża

xav_setherial
07-06-2013, 06:36
Możesz też umieścić bazę wszystkich weterynarzy znających się na wężach, bo dotychczas na żadnej stronie tego nie widziałem, także opisy chorób, szczególnie jeśli chodzi o roztocza, bo to najczęściej zadawane pytanie na forum

pozdrawiam i gratuluje pomysłu

boidae
07-06-2013, 09:37
lista odmian barwnnych tych wezy

Marcin Ratajczak
07-06-2013, 11:23
Wszystko co na razie piszecie będzie na stronie w odpowiednich działach jak np: odminany kolorystyczne będą w dziale wygląd, weterynarze -> choroby itd.

Mam już Pierwsza strone (http://www.elepheguttata.neostrada.pl/nowe.html)

Wszystko robię we programie Flesh-u ponieważ chcę się nauczyć robić strony w tym programie. Jeśli chodzi o zawartość poszczególnych działów to wszelka pomoc mile widziana (opisy itp)

O zdjęcia to nie ma się co martwić bo mam ich dużo. A co najlepsze chcę też umieścić filmy oczywiście wszystko mojego autorstwa :-)

popekjr
08-06-2013, 11:03
przeczytalem o zimowaniu i powiem ci szczerze ze moglbys poprzec wszystko przykladami. np. w jakim pojemniku je umiescic, jkimi materialami izolowac i jak je ulozyc, itp. wiecej szczegolow, bo bedzie to strona jak wyrwana z ksiazki a nie bedzie pomagac mlodym, niedoswiadczonym chodowcom. ja nim jestem i nie wiem jak zimowac zbozowke a twoj opis nie pomogl mi wiele bo to samo czytalem w ksiazce i niec nie wiem i tak bym pytal o to na forum tutaj.

Marcin Ratajczak
08-06-2013, 14:02
Masz w 100% rację i tak zrobię jak piszesz będzie bardzo dużo przykładów.

Jak na razie to faktycznie znajdują się urywki z książek i innych stron internetowych jednak z czasem będę to udoskonalał tak by były same doświadczenia hodowców tych pięknych gadów jak i moje doświadczenia.

Co do zimowania jak i rozmnażania to będzie wiele przykładów jak tylko przez te etapy przejdę z moimi zbożówkami.

A zamierzam w tym roku zimować, a na wiosne rozmnożyć.
Tak więc zdjęcia przykłady i dokładne informacje napweno znajdziesz niestety to jest kwestia czasu

42d3e78f26a4b20d412==