PDA

Zobacz pełną wersję : sprawa wentylacji - wiem znowu :]



majusia10
31-08-2013, 15:23
do terra o wymiarach 100*56*54 dl/szer/wys dla brodacza musze zrobic wentylacje... bedzie to terra z plyt meblowych... i teraz nie wiem co jest lepsze.... nawiercanie scianki z boku i u gory czy moze wstawienie takich okraglych plastikowych "kratek" tez z boku i u gory.... ktory sposob jest lepszy? i ile takich otworow musialo by byc?

wiem ze najlepiej byloby wyciac odpowiedni duzy prostokatny otwor z boku i u gory no ale w tym przypadku raczej mi to nie pasuje....bo wtedy po pierwsze nie mam metalowej siatki tylko taka z wlokna szklanego o dosc duzych oczkach albo plastikowa o drobnych oczkach no ale na silikon odpada bo nie jest to praktyczne.... wiec najlepsze bylyby otwory...

pozdro

Biber
31-08-2013, 23:10
hmmmmmmm..... zrób otwory w drewnie myśle że bedzie OK :)

gregory
03-09-2013, 12:12
mam terra z płyt podobnych wymiarów i też dla brodacza. Osobiście kupiłem w castoramie prostokątne płytki wentylacyjne niezbyt grube z otworami wentylacyjnymi ustawionymi pod kątem a od strony wew. mają przytwierdzoną siatkę. takie dwie kratki o dł ok. 38cm umieściłem w suficie mniej więcej po środku głębokości przez 3/4 długości. Boczną wentylację zrobiłem w dolnej części jednej ze scian ale tym razem z metalowej (droższej niż poprzednia) też z Castoramy i dokleiłem siliconem siateczkę metalową.
Budując ostatnio terra dla brata w bocznej ścianie zastosowałem do samo co w suficie i wygląda ok.

majusia10
03-09-2013, 13:05
dzieki gregory za wpis.. mam pytanie o jakie plytki wentylacyjne chodzi? mam rozumiec ze takie jak do otworow wentylayjnych np. w kuchniach i lazienkach... jesli tak to takie kratki maja przytwierdzona siatke juz fabrycznie? dlugosci 38 cm to takie dlugie.... hmm to nie czasem takie jak np do drzwi wewnetrznych na dole jako wywietrzniki? jaki jest koszt takich plytek? masz gg ?

Czarna Rozpacz
03-09-2013, 23:45
nie majusia10
chodzi raczej o kratki wentylacyjne do ogrzewania kominkowego.Sa roznej wielkosci wiec bez problemu dobierasz sobie to co Cie interesuje.Zazwyczj prostokatne z siatka wmontowana (chyba spawane).W roznych kolorach wiec dowolnosc rzadzi.Sa najbardziej poreczne.
Nie maja zadnych listewek wiec nie da sie ich zamknac,ale to chyba nie jest potrzebne

majusia10
04-09-2013, 00:07
kurcze nie mam pojecia o jakie chodzi... hmmm a w jakiej sa cenie tak mniej wiecej?

majusia10
04-09-2013, 00:13
chodzi moze o mniej wiecej takie cos?

http://www.darco.com.pl/pl/oferta.php?o=1&kid=9&xid=58#poz

tylko te najmniejszy rozmiar tych kratek to 100*50

Czarna Rozpacz
04-09-2013, 00:50
nie majusia.
Mialem namysli cos takiego:
http://www.ilp.com.pl/shop/pipes.php?subCat=23&subCategory=4

-kratka biala
-kratka Diana
-kratka rustykalna

mniej wiecej,podbne maja w castoramie,Leroy,praktikerze.Rozmiary rozne.Natomiast cen nie podam bo ja kupowalem okolo 2 lat temu wiec troche juz minelo

42d3e78f26a4b20d412==