PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna separacja???



Drobek
09-06-2013, 05:08
Mam parkę Epicrates striatus striatus, robie dla nich właśnie docelowe terrarium, ale z tego co słyszałem żeby je potem bez problemu rozmnażać trzeba już od małego osobno trzymać - czy to prawda?
Mam kłopot ze zrobieniem podzielonego terrarium, jak by takie miały to było by im ciasno i wentylacja niepewna a na dodatek trudna do zrobienia - co radzicie???

Czy potrzebny spoczynek zimowy???
Czy rozmnażając czerwoną i nominalną formę wyjdą młode mieszańce (czerwono-czarne) czy średnio pół czerwonych pół czarnych (nominalne)???

boidae
09-06-2013, 09:56
raczej rozdziela sie na pare miesiecy od siebie przed goadmi a potem łączy

Grochu
09-06-2013, 13:02
wyjdzie ci 25% czerwonych, 25% heterozygot i 50% nominalnych.

nie wiem jak jest ze spoczynkiem zimowym, ale wydaje mi się, że stosuje się tylko czasowe obniżenie temperatury.

co do rozdzielenia - dobrze jest rozdzielić na ok 2 miesiące, lub cały okres spoczynku zimowego i połączyć znowu na około 2 dni przed planowanymi godami

Drobek
09-06-2013, 14:21
25% heterozygot- tzn. 25% z wyglądu nominalne, tyle że są nosicielami na przyszłe pokolenia koloru czerwonego?? A czy to nie zależy od tego który gen koloru jest dominujacy??

Zrobie jedno terrarium, z 2 miałbym niezły kłopot

Grochu
10-06-2013, 05:25
zależy. podaje "prawdopodobny" rozkład sił.

ten rozkład może się zmieniać w zależności od tego, która cecha jest recesywna...

42d3e78f26a4b20d412==