PDA

Zobacz pełną wersję : Pora karmienia



DEXiu
12-06-2013, 14:47
Tak się zastanawiam właśnie o której godzinie najlepiej będzie podawać mojemu regiuskowi żarełko. Bo wszędzie pisze WIECZOREM WIECZOREM WIECZOREM a nigdzie nie pisze kiedy ten wieczór cholera jest. Dla jednych wieczór to godzina 22:00 a dla innych wieczór to już 18:00. Ostatnio podałem myszkę około 22 kiedy wężyk już zaczął buszować (zwykle wychodzi dopiero w całkowitej ciemności), ale takie rozwiązanie jest trochę niepraktyczne bo nie mam oświetlenia nocnego w terra, z latarką ciężko kontrolować przebieg karmienia a zapalać światła w pokoju też nie chcę bo to może spłoszyć gadzinkę. Może będzie najlepiej jakoś ją wywabić jeszcze zanim zgasną żarówki / zajdzie słońce? A o jakiej porze wy karmicie swoich pupili?

mysza
12-06-2013, 17:12
DEXiu wiesz, węże raczej nie znają się na zegarkach. A jeżeli chcesz podawać wieczorem (czyli po zmierzchu) a nie możesz dokładnie kontrolować karmienia, to zapal światło w pomieszczeniu, gdzie jest terrarium.
Ja karmie swoje węże niezależnie od pory dnia. Nigdy nie miałam z tym problemów.

boidae
29-06-2013, 01:52
tak samo ja

Emoman
29-06-2013, 08:56
Mój boas je również niezależnie od pory dnia. Czasami daję mu nawet z samego rana gdy widzę że wisi z konara ze spuszczona głową, jest to znak, że po prostu chcesz jeść i szuka zdobyczy. Nie czekam wtedy na wieczór. Jeśli mimo wszystko chcesz zachować pewną zasadę, najlepiej gdybyś dawał mu po prostu o zmierzchu, kiedy nie jest całkowicie ciemno i możesz nadzorować posiłek.

GroM
02-07-2013, 10:36
Witam,
Mam parke regiusow tez od niedawna bo od konca lutego,
mialem powazne wlasciwie mam powazne problemy z karmieniem jednego osobnika plci zenskiej. Jeden samczyk je o roznych porach nieraz rano - przed chwila pobil wszelkie rekordy w moim odczuciu; ostatni posilek zjadl 14-08 jedna myszke a przed 15 minutami zjadl dwie myszy jedna za druga ta druga byla dla samiczki, bo od kiedy ja mam nic nie zjadła a dzis wykazała zainteresowanie pokarmem ale samczyk ja ubiegł - wiec podałem drugą dla niej a samczyk jeszcze z ogonkiem w paszczy zadusil i zjadl druga myszke - nie wiem czy podac trzecia bo ten znow sie wije do ataku na trzecia jakby czekal a samiczka biedna ponad pol roku nic nie jadla !!!

Pora karmienia rozna pierwsza mysz jadl ok. 22:00 druga o 09:00 rano trzecia o 16:00 i dzis ok 18:20 2 jedna za druga ! Oświetlenia w te upaly uzywam tylko czerwonego swiatla, spryskuje codziennie , fogger dziala zazwyczaj 2-3 h na dobe w porze wieczorowej! Temperatura w niektorych miejscach terra 34 przy grzałkach i basenie reszta średnio 26-28 stopni.

Wiec jest to dziwne - ale Nasze Gady sa piekne!!!
Zabójczo - piękne !:)

Pozdrawiam
GroM

Grochu
02-07-2013, 15:08
podaj samcowi jedną w jedym rogu terrarium, a drugą dla samicy.

42d3e78f26a4b20d412==