PDA

Zobacz pełną wersję : terra



anika
29-06-2013, 11:53
hej, chciałam zbudować terra dla zbożówki. nie wiem jednak co będzie mi do tego potrzebne (jakie oświetlenie, podłoże itp. itd). terra będzie miało wymiary 80x50x40. jeżeli ktoś już sam budował to prosze o podanie mniej więcej kosztów. pisałam do biofila i tam by kosztowało 185zł. chciałabym porównać ceny i zdecydować co mi sie bardziej będzie opłacało. pozdrawiam

Emoman
29-06-2013, 17:57
Na twoim miejscu, jeśli chcesz zaoszczędzić, poszedłbym do szklarza i tam zwrócił się z prośbą czy nie wykonałby terrarium. Ja tak zrobiłem. Narysowałem projekt, oznaczyłem każdą ścianę jakie ma mieć wymiary, kupiłem prowadnice, a reszte zrobił szklarz. Wykonanie (wycięcie szyb, oszlifowanie, sklejenie) terrarium o identycznych prawie jak Twoje wymiarach kosztowało mnie około 100 zł. Wystrojem zająłem się sam. Ten kosztował mnie jakieś 40 zł. Jeśli zaproponowali Ci taką cenę wraz z wystrojem, zastanowił bym się nad ich propozycją, bo z tego co widziałem na fotach wystrój robią niezły...no chyba że naprawdę cchesz zaoszczędzić te kilka dych i dysponujesz pewna inwencją twórczą to uderzaj do szklarza:)

42d3e78f26a4b20d412==