PDA

Zobacz pełną wersję : Duze Terra a laczenie gatunkow...



P4w3l
01-07-2013, 13:41
Mam taki problem..otoz moj tato chce zrobic terrarium na metr wysokie o powierzchni dna wynoszacej 5000cm2...Terra jest dla zbozowych ale tato takie wysokie chce zrobic dlatego bo to ma byc "mebel"...no wlasnie skoro to ma byc takie wysokie a zbozowka wymaga tylko 40cm wysokiego terra to pozostaje 60 cm.....czy moge tam jakies jaszczurki wpuscic np. Anolisy Zielone ??? czy cos w ogule tam mozna puscic ???dodam ze to Terra ma byc docelowo dla Ponczosznikow..ale to w przyszlosci...wiec co wy na to ???

nazer
01-07-2013, 13:46
hmm nie jest dobrze laczyc rozne gatunki a tymbardziej weze z jaszczurkami z tego co napisales nie rozumiem wiec to terrarium dla ponczosznikow czy zbozowek bo i do tego i do tego ma zle wymiary. kup sobie i daj tam np parke elaphe taeniura frisey bedziesz mial ladne i z czasem duze wezyki ktore beda ozdoba domu.

P4w3l
01-07-2013, 15:41
to bedzie mniej wiecej takie terra...narazie beda w nim Zbozowki a za rok wrzuce tam ponczoszniki a zbozowkom zrobie nowe terra...jesli chodzi o minimalne wymiary to w przypadku ponczosznikow to jest ono krotsze tylko o 5 cm ale za to duzo szersze... a jesli chodzi o zbozowki...to jeden moj egzemplarz ma do dopiero 35cm dlugosci...drugiego musze dokupic ale tez bedzie to mlody waz wiec przez rok im to wystarczy....wiem ze pomysl z laczeniem gatunkow nie jest optymalny ale tato sie uparl...to mozna cos tam wpuscic procz mysz ? :D Anolis czy moze cos innego? (docelowo to terra bedzie dla ponczosznikow wiec chodzi mi o jakiegos gada albo plaza ktory moglby wspolistniec z Ponczosznikiem

Karla
02-07-2013, 00:29
P4w3l napisał(a):

> (docelowo to terra bedzie dla ponczosznikow
> wiec chodzi mi o jakiegos gada albo plaza ktory moglby
> wspolistniec z Ponczosznikiem


Żaden płaz nie będzie współistnieć z pończosznikiem zbyt długo... Chyba, że chcesz co tydzień wpuszczać nowe płazy, bo za każdym razem pończosznik je zje :) Może jednak rozważysz 1-2 tajwany (E.t.friseyi), są bardzo reprezentacyjne, a resztę wężyków możesz trzymać w innym miejscu :) Zwłaszcza, że stosunkowo łatwo jest kupić dorosłe taeniury, sporo się pojawia ogłoszeń na forum (z tym, że są to głównie samce)


pozdrawiam, Karla

P4w3l
02-07-2013, 00:48
no fakt nawet nie pomyslalem o takim zagrozeniu..a to oczywiste :)

miki_metal
02-07-2013, 02:44
a może w połowie terra zrób pięterko i dorzuć jeszcze jednego węża

daf
02-07-2013, 03:16
Z tymi pończosznikami mógłbyś trzymać np.nerodie.

P4w3l
02-07-2013, 03:36
no tak moze i moglbym ale te weze wykozystuja raczej dolne rejony...a Terra bedzie wysokie na metr...o zrobieniu pieterka tez myslalem ale zabardzo tacie sie ten pomysl nie podoba(esteta)ma moze ktos zdjecia podobnie podzielonych terrariow?...z opisow wezy wynika ze to byloby najbardziej optymalne dla P.Amurskiego(dla Chinskiego troche za mala powierzchnia)....no zobaczymy..jak zrobie to terra to porobie foty i wrzuce na forum

Karla
02-07-2013, 03:54
P4w3l napisał(a):

> z opisow wezy wynika ze to byloby najbardziej
> optymalne dla P.Amurskiego(dla Chinskiego troche za mala
> powierzchnia)....


Moje amurskie nie czytały opisów, bo siedzą głównie na ziemi. Owszem, włażą na gałęzie, ale to jak im się nudzi. Żeby się nie skończyło na tym, że całe terra jest puste, bo snejki leżą na dole


pozdrawiam, Karla

P4w3l
02-07-2013, 04:26
to chyba zalerzy od egzemplarzy...jak bylem w Galerii Dominikanskiej(takie centrum) to widzialem tam czarnego Amura i mimo iz mial dosc duzo powierzchni to wil sie po galezi..(widocznie twoje nie sa oczytane jak tamten :P)

Karla
03-07-2013, 02:36
P4w3l napisał(a):

> (widocznie twoje nie sa oczytane jak tamten :P)

Hehe, to całkiem możliwe ;) To jak wszystko u węży zapewne zależy od osobnika, ale z drugiej strony, nie powiedziałam, że wcale nie wchodzą :)


pozdrawiam, Karla

42d3e78f26a4b20d412==