PDA

Zobacz pełną wersję : koszty transportu



FURUS
01-09-2013, 15:27
jakie moga byc koszty transportu wezy z USA do polski? bo ogladalem strony sklepow amerykanskich z wezami i niektore weze maja tam po prostu smieszne ceny np zbozowki bloodred u nas kosztuja bodajze 500 zl tam 55$ czyli niecale 200 zl...

MataManX
01-09-2013, 15:30
opłacało by ci się jakbyś sprowadził ich kilka albo kilkanaście dla jednej sztuki szkoda zachodu i pieniędzy

MareQ
02-09-2013, 03:10
sorry, że sie tak czepiam MataManX, ale Twój podpis jest totalnie bez sensu. Naprawde uważasz sie za takiego doroslego? Założe sie że nie jeden 15 latek lepiej opiekuje sie zwierzętami od Ciebie.Jakbyś sie czuł, jakby ktoś sobie takie coś w sygnaturce dał: 'terrariusto! Jeżeli masz mniej niż 18lat idź sie bawić do piaskownicy!'.... ?

MataManX
02-09-2013, 06:48
heh na temat mojej sygnatury nie będę dyskutował jak uznam za stosowne to ją zmienie ale puki co to patrzac po forum i poziomie niektórych młodych terrarystów dochodzę do wniosku że jednak lepiej ją utrzymać. Pozatym mówi ona o tym co wiele osób sądzi ale nie pisze żeby nie być wyklętym przez stada świerzo upieczonych terrarystów

Biber
02-09-2013, 06:49
MataManX ja mam mniej niż 15 lat i uważam sie za dobrego terrarystę, nie będe cie obrażał ale WAL SIE!

MataManX
02-09-2013, 06:54
Widzisz i to świadczy o twoim poziomie, ja wyrażam swój punkt widzenia w sposób kulturalny i nie ubliżający nikomu. Natomiast ty od razu wysuwasz obelgi bezpośrednio pod moim adresem.

kamaczoo
02-09-2013, 10:29
Terrarysto, jeśłi masz mniej niż 18 lat i w jednym poście robisz dwa błędy ortograficzne lepiej wcale nie zabieraj głosu :) Do nauki !

1. Póki co - piszemy przez ó
2. Poza tym - piszemy oddzielnie

kamaczoo
02-09-2013, 10:34
Jeszcze jeden, którego nie dostrzegłem

stada świerzo upieczonych terrarystów
stada świeżo upieczonych terrarystów - czy tak nie wygląda ładniej :) Oj MataManX, MataManX :)

Biber
02-09-2013, 10:35
"Terrarysto jesli masz mniej niz 15 lat kup sobie pluszowego misia a nie męcz zwierząt i nie pytaj potem czemu zdechły !!!" dla mnie to też jest obelga.... mam 14 lat i uważam sie z troskliwego właściciela swoich zwierzaków :/

MataManX
02-09-2013, 10:38
Tak jak napisałem w pierwszym poście nie mam zamiaru dyskutować o mojej sygnaturze. Jeśli macie do tego jakieś wątpliwości zapraszam na gg-3597269 a nie zaśmiecajcie forum 3597269

Kmieciu
02-09-2013, 10:49
sorka MareQ ale ty masz chyba jakieś problemy... dopieprzasz się do każdego... do mnie też się dowaliłeś o mój podpis i jeszcze nie wiadomo czemu strasznie ci przeszkadza fotka w moim profilu... i jeszcze zwracałeś mi uwagę że moje posty niby nic nie wnoszą. a co twoim zdaniem wnoszą twoje?
MataManX... co prawda to prawda trochę przeginasz z tymi 15 latami ale lej na takie komentarze, bo to twój podpis i innym nic do tego :)

SNAKES
02-09-2013, 11:55
Witaj,

po pierwsze - bloodred w Polsce kosztuje 300zł a nie 500zł raczej :)

Po drugie - co do kosztów:
około 250 $ to koszt przesyłki, do tego często dochodzi około 50$ koszt inspekcji przez US Fish & Wildlife Services (konieczny przy eksporcie). Ten koszt inspekcji nie jest doliczany zawsze - zależy od hodowcy, jednakże dla zakupów poniżej 1500-2000$ mało który hodowca w ogóle bedzie zainteresowany załatwianiem eksportu do naszego kraju.
Do tego doliczyć należy 11% cła na zwierzęta sprowadzane z USA oraz 22% VAT należny skarbowi państwa.

Następnym kosztem jest kwestia załatwienia kwarantanny w Polsce - ale to już około 100zł w sumie będzie, może mniej - więc to już szczegół :)

Pozdrawiam

FURUS
02-09-2013, 14:18
myslalem ze mniej wyjdzie :P Snakes zalamales mnie :) dzieki !!

MareQ
02-09-2013, 14:20
kmieciu, dajesz dowód swojej bystrości. Wtedy o tej fotce to też nie było do Ciebie. A że jak widać bystrością nie grzeszysz, napisałeś coś na mnie to odbiłem. Jakbyś był bardziej spostrzegawczy to by nic sie nie działo, nie uważasz?

Kmieciu
02-09-2013, 15:57
no ale nawet jeśli nie do mnie... dlaczego najeżdżasz na ludzi tylko dlatego że nie odpowiada ci ich motto albo fotka w profilu? jest demokracja i coś takiego jak wolność słowa... dobra nieważne

DragoN16
03-09-2013, 03:06
naprawde ąłdne macie problemy. polska to wolny kraj i każdy może pisać co chce i nic wam do tego. Macie problem to rozwiążcie go dyplomatycznie, lub wyskoczcie na solo.
Wasze posty nic niewnoszą do tematu, a tylko go zaśmiecają.

kamaczoo
03-09-2013, 05:17
DragoN16, chłopaczku, co Ty wiesz o wolnym kraju. Nie masz nawet pełnej zdolności do czynności prawnych :)

Czarna Rozpacz
03-09-2013, 06:27
kamaczoo no i co?Moze DragoN16 nie ma racji?Tylko beznadziejnie zasmiecaja forum jakimis przepychankami slownymi,ktore kompletnie nic,anic nie wnosza do tematu jaki zostal poruszony.Bylo konkretne pytanie i oczekiwano konkretnej odpowiedzi,a nie dyskusji na temat podpisow poszczegolnych osob.
Chca sobie pogadac na ten temat to niech zaloza taki temat:"najglupsze podpisy" i bedzie problem z glowy.A nie trzba sie przedzierac przez kilkanascie glupich postow,zeby wyczytac to co jest interesujace.
A ten "chlopaczek" moze wiecej wiedziec o zyciu niz Ty kiedykolwiek sie dowiesz.Wiec uwazaj z wydawaniem pogladow na podstawie wieku.

BTW-ja mam "pena zdolnosc do czynnosci prawnych" choc przyznams ie,ze nie wiem skad czerpales to wspaniale powiedzenie.Bo ja nigdy nie slyszalem o zdolnosci do czynnosci prawnej.Ale to na marginesie :p

kamaczoo
03-09-2013, 07:36
To "wspaniałe powiedzenie" :) pozostało mi w głowie po mojej długotrwałej nauce

A tak na marginesie, czytam, czytam i szlag mnie trafia. Siemedmnastlatek, który zjadł wszystkie rozumy w jednym poście popełnia trzy błędy ortograficzne, drugi szestastolatek rozumie wolny kraj w ten sposób, iż wszystkim wszystko wolno. Ludzie opamiętajcie się !

Biber
03-09-2013, 08:09
MaraManX sam nie jesteś pewłnoletni :/ i dlaczego uważasz że jeżeli ktoś ma mniej niż 15 lat nie może sie zajmować terrarystyką! PRZECIEŻ TY MASZ 17 TO TYLKO 2 LATA WIĘCEJ :/ poracze sie z chęcią na twoje gg

pyton22
03-09-2013, 08:39
o jak zwykle z Mareq mamy przeciwne poglądy na życie ale to już normalka. Każdy sygnaturę niech ma taką jak chce. Matamanx ma sporo racji.

DragoN16
03-09-2013, 12:14
hahahaha kamaczoo jesteś śmieszny ja niewychwalam siebie, lecz twierdze że że człowiek niejest ograniczony przez prawo w takich rzeczach jak np. opis, lecz jak dlaciebie błędy ortograficzne są wyznacznikiem człowieka, to życze ci szczęścia w życiu bo bardzo ci sie przyda.

daf
03-09-2013, 12:46
Jacy tu niektórzy są upierdliwi... post nie był na temat sygnatur co nie ślepaki??? A woole np. do mnie żaden skejt się nie sapie za SLIPKNOT w podpisie i ja też do nikogo się o takie pierdoły nie sapię. A tak wogóle FURUS musiałbyś zebrać grupkę ludzi i wtedy można zamawiać.

Kosiu
03-09-2013, 12:57
I po co się kłócić.....To tylko swiadczy o was... :/ ......Chyba wszystkim z was ukradli grabki z piaskownicy........Macie po tyle latek a nadal sie klocicie jak dzieciaczki.....

Sojkas
03-09-2013, 13:50
AFAIR Na Cornutopia jest/bylo wyliczenie.

Idzie to tak :
- cena weza
- transport (ok. $50) liczony jednostkowo bez wzgledu na ilosc wezy
- wystawienie swiadectwa zdrowia ok. $100/sztuka
- koszty procedury w Polsce -> nie mam pojecia, byl podany przyklad, ze w "starej Unii" to bylo ok. €10/sztuka.

Czyli przy sprowadzaniu jednego weza licz sie z :
cena weza + ok. $170

SNAKES
03-09-2013, 19:01
Witaj,

niestety, te 51 $ na strone dotyczące EU to nie są koszty transportu. To tylko dodatkowe koszty w przypadku tranzytu przez którykolwiek z krajów EU. Przeczytaj dokładnie co tam jest napisane.
Zadzwoń do jakiejkolwiek lini lotniczej lub spedytora i zapytaj o koszt przesyłki żywych zwierząt z USA do Polski. Jeśli znajdziesz coś poniżej 200$ (samego kosztu przesyłki) to będzie to niska cena.

Pozdrawiam

Sojkas
04-09-2013, 10:44
To ktos mnie w blad wprowadzil, bo info dot. kosztow przesylki mialem z innego zrodla.

DUCH
04-09-2013, 15:26
Jeśli ktoś już to napisał, to sory, nie czytałem poprzednich wiadomości, bo trochę tego jest.

Myślę, że spokojnie dałoby się załatwić transport za mniej niż 300zł, ale sensu w tym nie widze. Dla węża to nic przyjemnego, a poza tym nie wiem gdzie widziałeś zbożówke za 500zł. W opolu jest za 200zł a to z forum "sprzedam":

Autor: pppppp (---.tvk3.pl) Wyślij e-mail
Data: 20-10-04 08:00

zbozówki już tylko dwie po 70zł/szt
smugowe jeszce 4 szt po 80zł/szt
mam ich fotki

Chyba, że chodzi konkretnie o "zbozowki bloodred", na ich cenach się nie znam, ale na bank można znaleźć je i inne węże w Polsce taniej. Trzeba po prostu wyczaić odpowiednią okazję i szukać u hodowców, a nie w sklepach, bo tam jest drożej.

Sojkas
05-09-2013, 07:14
:)
Lubie takie posty
:)

42d3e78f26a4b20d412==