PDA

Zobacz pełną wersję : molurus molurus - pytanie



dreex
06-07-2013, 11:04
Kontynułując właściwie poprzedni wątek o pytonach mam pytanie - czy ktoś hoduje molurus molurus i jak jest z tą ich agresją ?? chodzi zwlaszcza o osobniki dorosłe , zamierzam kupić pare tych gadzin i dobrze by było wiedzieć co nie co . Mam obecnie molurus bivitatus - czy są duze różnice w zachowaniach i wymaganiach , czy agresja to rzecz codzienna czy tez mają ją osobniki młode i nieoswojone ??

Grochu
06-07-2013, 11:58
niestety nie za duzo wiem o tym podgatunku... jest to w sumie podgatunek nominalny i to pewien wstyd, ale faktycznie nei wiem o nich za dużo.
z tego co wiem o jego zachowaniu, to nie jest tak agresywny jak podgatunek cejloński (zamieszkujący srilanke), ale jest mniej zrównoważony, niż birmeński.

tyle moge powiedzieć...

aha - agresja z pewnością staje się mniej "spontaniczna" u węży starszych.

tyle wiem.

daf
07-07-2013, 01:35
Trudno będzie ci znaleźć kogoś kto m.m. hoduje.

DEXiu
07-07-2013, 03:58
Hmm. Też nie za bardzo się orientuję, ale co do agresji to raczej jeśli będzie oswajany od maleńkości to nie powinien być zbyt nadpobudliwy. Weźmy chociażby przykłąd p. reticulatusa. Niby największy, niby najagresywniejszy a Bob Clark oferuje możliwość zrobienia sobie zdjęcia z jego Fluffy :)

Obcy
07-07-2013, 04:13
z tego co słyszałem reticulatusy sa weżami spokojnymi z charakteru , wielkosc niema tu nic do zeczy boasy są duze i spokojne , np python molurus bivitattus jest dużo spokojniejszy od swojego dwa razy mniejszego krewniaka pytona celjońskiego

podgi
07-07-2013, 04:43
a mi się wydaje że agresja to cecha osobnicza i chyba za bardzo uogulniacie!!
można dyskutować na temat charakteru na przykładzie konkretnego węża!

DEXiu
08-07-2013, 06:31
Obcy to poczytaj dobrze literature i niniejsze forum. Pyton siatkowany jest uważany za jednego z najagresywniejszych dusicieli co przy jego rozmiarach stanowi śmirtelne zagrożeni dla dorosłego człowieka ==> opis Pytona siatkowanego (http://terrarium.com.pl/pytonsiatkowany.php)

42d3e78f26a4b20d412==