PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge dac jesc mojej zbozowce?? Pomocy!!!



Kenzo
16-07-2013, 10:39
Witam
Mam maly problem ze zbozowka. Kupilem jej dzisiaj mysz japonska zeby jej podac i gdy przyszedlem do domu i juz ja wkladalem do terrarium nagle zobaczylem ze waz ma strasznie mleczne oczy i jego skora jest taka dziwna i ogolem. pewnie lada chwila bedzie rzucac skore - chyba maksymalnie do dwoch dni. Wczesniej tego nie widzialem i kupilem. A oto moje pytanie:

Czy moge mu podac ta mysz czy poczekac do czasu az nie zrzuci skory?? Nie mam gdzie trzymac tej myszy i chce mu podac bo nie chce zeby sie meczyla kilka dni w pudelku po swierszczach.

daf
16-07-2013, 10:44
Spróbuj podać. Może zje, a jeśli nie to sru mysz do dużego słoika i postoi parę dni.

xav_setherial
16-07-2013, 10:44
Nie podawaj mu teraz myszy, bo wąż może nie chcieć jej zjeść, a wtedy osmielony gryzoń może zaatakować Twoją gadzinę. Zabij mysz i wsadź ją do zamrażarki, potem podaj ją wężowi, ale dopiero po wylince. A jeśli naprawdę nie chcesz zabijać myszki, to idź z nią spowrotem do zoologika, przedstaw sytuację sprzedawcy i dogadaj się, że ją lub inną odbierzesz za klika dni.

pozdrawiam

DEXiu
16-07-2013, 11:11
Możesz spróbować podać myszę ale albo trzymaj ją za ogon (ale postaw na ziemi żeby się nie męczyła) albo kontroluj cały czas sytuację i jeśli wężyk nie będzie wykazywał zainteresowania wyciągnij myszonia. Jeśli to jest młody wężyk to zmętnienie powinno ustąpić w ciągu dwóch - góra trzech dni, po czym po następnym dniu lub dwóch zrzuci skórę, więc raczej nie licz na to że mysza przeżyje do tego czasu w "warunkach transportowych" bez jedzenia i wody. Gorzej jeśli to jest mała myszka która jeszcze nie przyjmuje pokarmu i nie umie sama pić.

Kretschmer
17-07-2013, 04:15
Odradzam- mój kumpel podał przed wylinką mysz swojemu boa tęczowemu- a on przez zgrubienie na ciele nie potrafił zrzucić skóry.

42d3e78f26a4b20d412==