PDA

Zobacz pełną wersję : Akwa na terra i wentylacja!!



hanzel
03-09-2013, 11:32
Czy można w jakikolwiek inny sposób zrobic wentylacje w akwa nie rozkładając akwa na czesci pierwsze?

Tak, dokładnie to mam na myśli czy w bocznych sciankach mozna zrobic jakies otwory wentylacyjne bez poprzedniego rozklejania wyżej wymienionych scian??

Moze mozna je czym wyciąc?

Piszcie jakie macie pomysły! Moze rozwiazaliscie juz kiedys podobny problem?

Z góry wielkie dzieki za odpowiedż!!!!!

glupik
03-09-2013, 11:34
Mnie tez bardzo ciekawi ten problem i równiez jak autor czekam na odpowiedzi!!
Pozdro dla HANZELA

hanzel
03-09-2013, 11:44
mam nadzieje ze istnieje taki sposób!!!

tak żartem mówiąc włamywacze w filmach uzywaja diamentu by wyciac ogrągła dziure w szybie (z widomego powodu) i jest to możliwe!! Ale teraz na powaznie, diamentowy nóż kosztuje pewnie fortune. Są moze jakies mniej kosztowne odpowiedniki tego patentu??
Mam nadzieje ze tak:)

Czarna Rozpacz
03-09-2013, 11:47
nie jest to zbyt trudne teoretycznie.
Kladziesz akwa na boku,w ktoym chcesz wyciac otwory,przykladasz wiertarke i wiercisz.Podstawa jest:
a)nie robisz tego w powietrzu(czyli wiertlo jak przejdzie przez szklo ma sie wbijac dalej w deske bo inaczej moze Ci rozpieprzyc cala szybe z powodu drgan
b)musisz miec nisko obrotowa wiertarke bo na szkle bardzo trudno sie wierci (slizga sie) - najlepiej jakby sie dalo w jakis sposob zrobic w danym miejscu wglebienie
c)musisz miec odpowiednie wiertlo

Ale najlepszym wyjsciem jest zabranie akwa do szklarza i niech on Ci wywierci otwory lub wytnie jeden duzy otwor w ktory wstawisz siatke.Cena u mnie w miescie to jakies 5-10 zl wiec zadna a bezpiecznie i porzadnie

hanzel
03-09-2013, 11:55
No to skoro nie so to az tak wysokie koszta to mysle ze sam nie zaryzykuje zabawy w szklarza i powierze M2 mojego żółwika w rece specjalisty!

Dzieki za szybka i tresciwa odpowiedz!

pozdro 4 all

rsboa
04-09-2013, 04:58
Wal z tym problemem do szkalarza, ale on na 90% nie do Ci gwarancji że szyba sie nie zbije, a kasy Ci nie odda (ryzyko zawodowe).

Robert_R
04-09-2013, 11:21
Nawet nie myśl aby wiercić w tych szybach. Żeby zapewnić tym sposobem wentylacje musiałbyś poświęcić wiele czasu, a ryzyko że przy którejś dziurze szyba Ci pęknie jest ogromne.

Zamiast tego wyciąłbym żyletką lub ostrym nożem boczną szybe, wyciął z jej środka powiedzmy 1/3, w miejsce wyciętego kawałka szyby wkleił siatke i spowrotem zamontował w akwarium.

Pozdr.

R.

FURUS
04-09-2013, 14:32
zgadam sie z Robertem sam tak przewaznie robie i jest gitarka

hanzel
05-09-2013, 00:28
I tak własnie chyba zrobie. Bede musił najprawdopodobniej i tak isc do szklarza(zawsze bezpieczniej przy cięciu). A z jakiego materiału powinna byc ta siatka? Gdzie mozna taką dostać(czyt. kupic)??

FURUS
05-09-2013, 05:18
najlepiej metalowa bo plastikowa moge gryzonie przegrysc...

Czarna Rozpacz
05-09-2013, 12:25
podejrzewam,ze kupisz siatke w czzyms pokroju castoramy.Ewentualnie w skladzie budowlanym choc tam moze byc ciezko ze malymi powierzchniami tej siatki.Np. bede Ci chciali sprzedac od 10m wzwyz

cornieszon
08-09-2013, 13:07
ja do terra bede zakladal taka fajną z drutów midzianych bardzo cienkich
super wygląda a i jest bardzo wytrzymała

42d3e78f26a4b20d412==