PDA

Zobacz pełną wersję : jak wpuścić do terrrium drugiego węża???



ser
16-07-2013, 13:29
zamierzam kupić sobie drugiego węża. CHoduję narazie samca węża chińskiego (130 cm) i chiałem dokupić do nego samicę tych samych rozmiarów, ale nie wiem, jakk mam wpuścić tę samiczkę do terrarium. Mogę wpuścić tak poprostu, ale, czy one sobie nic nawzajem nie zrobią??? może najpierw powinienem włożyć samiczkę do osoblego terrarium i zobaczyć, jak będzie się zachowywać? pomóżcie mi proszę...

xav_setherial
16-07-2013, 13:40
Jeśli oba węże są podobnych rozmiarów, to nie będzie problemow z trzymaniem ich w jednym terrarium, musisz tylko pamiętać, by karmić je osobno. Jeśli różnica w ich wielkości byłaby znacząca, istniałoby ryzyko uduszenia mniejszego osobnika przez większego, jednak w przypadku porównywalnej wielkości obu węży ryzyko to maleje prawie do zera. Sporadycznie, ale jest to bardzo rzadkie, dochodzi do sytuacji, kiedy dwa trzymane razem węże nie tolerują się i atakuja nawzajem. Ale nie masz sie czym przejmować, wsadź drugiego węża do terrarium i obserwuj oba przez najbliższe tygodnie. Pewnie wszystko będzie OK, bo musialbyś mieć parszywego pecha, gdyby coś nie przypasilo lokatorom terra.

na razie

Lucky
17-07-2013, 12:12
po prostu wloz go do srodka i poczekaj na reaakcje drugiego weza. nic sie nie stanie

42d3e78f26a4b20d412==