PDA

Zobacz pełną wersję : Płaski regius



Kretschmer
17-07-2013, 04:19
Kiedyś już o tym mówiłem, ale teraz zaczyna mnie to na prawdę niepokoić.
Mój regiusek (Ok. 60 cm) często w odległości ok. 8 cm od ogona ma jakby splaszczone ciało- jakby go rower rozjechał, ale nic mu się nie stało. Na odcinku ok. 5 cm jest płaski i szeroki. Kiedyś miał tak tylko jak się próbował wspinać i na tym stał, więc myślałem że robi to aby utrzymać równowagę, ale teraz ma tak nawet jak sobie chodzi po terrarium. Kręgosłup raczej nie jest przetrącony bo może ruszać ogonem. Co mu może być? Czy to groźne?

reed
17-07-2013, 08:41
Może schudł Ci ?? lub jest po wypróżnieniu ?

Kretschmer
17-07-2013, 09:49
On ostatnio tak ma ciągle... a karmiony jest dobrze- dwie średnie myszy tygodniowo...

Grochu
17-07-2013, 13:43
może taka jego uroda?

albo coś go przycisnęło?

Rhodan2000
18-07-2013, 12:36
moze masz plaski nos i taka Twoja uroda....
cuda , zarty musza byc, jezeli chodzi tylko o "wydzielony" obszar ciala to moze byc zwyrodnienie, jesli na calosci to trzeba mu dac papu
Hanna
PS
Nie znaczy , ze calkiem tu wrocilam, widze jednak , ze moge pomoc

Kretschmer
18-07-2013, 14:19
Dalej jednak nie rozumiem, czy tp cpś groźnego... to raczej nie zwyrodnienie bo zaczął tak w ciągu jednego dnia- najpierw był normalny, a potem w tym jednym miejscu płaski się robił jak stawał... jakby poszerzałtę część ciała dla utrzymania równowagi... tyle że teraz jak się nie wspina i nie stoi na tej części ciała to też ma trochę spłaszczoną... a z kolei jak jest dopiero po wyjściu z kryjówki, albo siedzi w niej to jest normalny...

Rhodan2000
25-07-2013, 00:53
Nie , przyjrzalam sie moim Regiusom, jeden z nich to skonczony zarlok, ma podobny fenomen, to prawdopodobnie wynika z jego budowy ciala...
Nigdy Regius nie bedzie tak smukly jak Boa (teczowy)
Regius jest krotki silny i cialo ma przewaznie "nierowno rozlozone"

Kretschmer
25-07-2013, 08:01
Rzeczywiście... nic mu nie jest... raz ma to wychudzenie w jednym miejscu a raz w drugim... a czasem nie ma wcale... czyli po prostu robi tak kiedy mu potrzeba:)

42d3e78f26a4b20d412==