PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to bezpieczne?



furu
19-07-2013, 14:58
Witam.
Niepokoi mnie jedna rzecz.
Mam u siebie parę boasów 70 i 80cm.
POdczas karmienia rozłaczam je, jednego karmie w terra drugiego w osobnym pojemniku.
I dziś podczas ponownego połączania, większy wąż jakby rzucił się na mniejszego.
Dokładnie nie jetstem pewny czy na niego, czy może na moją ręke, w każdym razie wystraszyłem się nieco i teraz zastanawiam się czy może nie robie czegoś źle.
Nie chciałbym aby pewnego razu karmienie skończyło sie jakoś nieprzyjemnie...

Fryzjer
19-07-2013, 16:15
wydaje mi sie ze na twoja reke poprostu kojarzy mu sie pewnie to z karmieniem i cie zaatakowal. A wzajemnie walczacych boaskow odradzam ten widok jest bardzo nieprzyjemny

DEXiu
20-07-2013, 07:39
Po pierwsze po karmieniu odczekaj chwilę (dość długą chwilę) aż minie "szał polowania" u obu boasków. Po drugie: możliwe że nie umyłeś rąk po karmieniu i najzwyczajniej w świecie śmierdziałeś myszami. Po trzecie: lepiej tego większego wyciągaj a mniejszego karm w terra (wtedy mniejszy ma niejako "przewagę" i mniejsza szansa że coś się stanie).

loko
20-07-2013, 09:13
a nie łatwiej karmic z reki jednoczesnie oba weze w dwoch roznych katach terra??
unikniesz wtedy walki o pokarm miedzy nimi.
Nie bedzie tez sytuacji ze weze zaatakuja siebie nawzajem gdy bedziesz je lokowal spowrotem w terrarium..
przy wiekszych osobnikach polecam rekawiczke..

Emoman
28-07-2013, 11:24
Trochę nieprzemyślana ta rada. Moim zdaniem najbezpieczniejsze i najwłaściwsze byłoby nakarmienie po prostu najpierw jednego boa a potem drugiego. Po co kombinować i z ręki karmić dwa jednocześnie??:/ Bez sensu - dwa węże w terra, dwie ręce i jeszcze dwa gryzonie...no chyba lekka przesada. Przecież tym zwierzętom potrzeba jednak troche przestrzeni i spokoju żeby zapolowały, a stwarzanie takiego zamieszania nie jest chyba zbyt właściwe. No i odradzałbym karmienie w terrarium, puszczony gryzoń może biegać po terrarium, schować się do kryjówek, bo chyba takowe posiadasz i trochę bezsensowna byłaby gonitwa i łapanie gryzonia w obecności węża bo przecież każdy gwałtowny ruch go stresuje... Rada: wyjąć jednego, nakarmić, umyć ręce, wyjąć drugiego i nakarmić...koniec.

42d3e78f26a4b20d412==