PDA

Zobacz pełną wersję : Boa Teczowy



nats
22-07-2013, 11:03
Czy bawienie sie z wezem ma jakies ujemne skutki?
nie mysle o ugryzieniu.
Ja mysle ze jest wskazane.

DEXiu
22-07-2013, 12:24
Zależy co rozumiesz pod hasłem "bawienie się". Jeśli "siedzenie i ukąłdanie klocków" albo "zabawa lalkami" to jest nie wskazane. Wskazane jest za to od czasu do czasu (czyli najwyżej raz na dzień, dwa) brać gadzinkę na ręce, głaskać i np. wieszać na szyi.

micgekon
23-07-2013, 06:52
DEXiu napisał:
"Wskazane jest za to od czasu do czasu (czyli najwyżej raz na dzień, dwa) brać gadzinkę na ręce, głaskać i np. wieszać na szyi."
A ja mojego tęczowego wyciągnąłem w ciągu roku może 5 razy (na sesje fotograficzną i gruntowne sprzątanie)). Czy to oznacza ,że mój wąż jest nieszczęśliwy???

xav_setherial
23-07-2013, 15:06
Węże nie potrzebują wyciągania, w braniu węża na ręce chodzi o to, aby się do nas przyzwyczaiły i nie stresowały. W sytuacji, kiedy wąż poczuje się zagrożony może zacząć uciekać, obesrać hodowcę lub zaatakować. O ile ucieczka i awans do roli osobistej ubikacji naszego zwierzaka nie zaszkodzi zdrowiu, to atak może być nieprzyjemny, szczególnie kiedy hodujemy coś sporego. A jeśli okaz jest naprawdę agresywny, o czym nie będziemy wiedzieć, nie wyciągając gada z terrarium, to może się to skończyć tragicznie. Poza tym branie węża co jakiś czas na ręce jest konieczne, abyśmy mogli skontrolować jego stan zdrowia i wymienić podloze w terrarium.

pozdrawiam

Evoker
23-07-2013, 15:08
Czytam i nie wierzę...
"... wskazane wieszać na szyi" DEXiu prosze daruj sobie takie rady!
Nie dość, że nieprawdziwe to jeszcze totalnie głupie,
a w skrajnych przypadkach bezmyślne i niebezpieczne!

Jeżeli masz pisać takie texty to oszczędź sobie czasu...

nats
23-07-2013, 16:34
Dziekuj za wypowiedzi

DEXiu
27-07-2013, 05:22
No dobra Evoker. Nie musisz się aż tak rzucać. Zresztą to co napisałeś było wyrwane z kontekstu - napisałem "i na przykład..." czyli niekoniecznie i to była tylko sugestia. Chodziło mi o to że można robić coś więcej niż tylko wyciągać-potrzyamać se-włożyć z powrotem do terra aby nieco bardziej przyzwyczaić gada do kontaktów fizycznych z człowiekiem. Zresztą nie powiesz chyba że przewieszenie sobie 50 cm zbożówki czy czegoś takiego przez szyję lub położenie na ramieniu jest niebezpieczne dla opiekuna czy dla zwierzęcia :/ Zresztą jeśli np. ktoś hoduje tylko jednego węża i nie ma pojemników do których mógłby przełożyć zwierzaka na czas, powiedzmy, wymiany ściółki czy operowania wystrojem to chyba fizyczną niemożliwością jest wymienić ściółkę lub wyjąć basen z wodą jedną ręką w drugiej trzymając gada a położenie go gdzieś na stole z myślą że "nie ucieknie" za 5 minut jest jeszcze większą głupotą i stanowi większe ryzyko dla zwierzęcia niż gdy ma się je pod stałą kontrolą. Zresztą lepiej żeby podopieczny był przyzwyczajony do czegoś takiego jak przewieszenie przez szyję czy ramię piekuna będąc jeszcze szkrabem niż mając pare metrów.

42d3e78f26a4b20d412==