PDA

Zobacz pełną wersję : choroby węży



Marcin Ratajczak
22-07-2013, 15:52
Witam Wszystkich na wstępie napiszę, że już powstała moja strona poświęcona wężom zbożowym i jest ukończona w 90% został mi do opracowania jeszcze tylko jeden dział - CHOROBY (jak zadbać o zdrowie węży czy też problemy np: z wylinką).

Problem w tym:
1. Nie wiem co dokładnie w nim zawrzeć
2. Nie mam takiej wiedzy na ten temat.

Bardzo proszę Was o pomoc i o wszelkie informacje które pomogły by mi w stworzeniu tego działu.

A tym czasem zapraszam na moją stronę prosząc o ocenę mojej strony.

GUTTATA.PL (http://www.guttata.pl)

Grochu
23-07-2013, 01:38
1) menu wygląda tragicznie
2) za wolno przesuwają się te napisy po kliknięciu w odnośnik
3) napisy maja czarne tlo, więc nie powinny się krzyżować, ani przechodzić przez ten obrazek zbożówki po lewej stronie - wygląda to na bardzo mocno niedopracowane (bo i takie jest).
spróbuj zrobić przezroczyste tło obrazkom robiącym za linki.

filmiki s labej jakości, ale tego raczej nei da się poprawić bez inwestycji w sprzęt...

furu
23-07-2013, 04:48
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać, moim zdaniem strona wygląda świetnie!
Miło sie ogląda od początku, włącznie z filmem bo jest miłym akcentem na początek, a jakość tu nie ma nic do rzeczy... ( dobrej jakości wymagam w kinie a nie necie).
Menu jest przejrzyste, i przyjemnie płynnie przechodzi do kolejnych rozdziałów.
Napisy moim zdaniem mogłyby zataczać kołeczko a póżniej ganiać sie na monitorze...
Jeju przecież to nie ma znaczenia, przechodzą płynnie i ładnie a moim zdaniem GROCHU teraz sie poprostu czepiasz...
A myśle tak dlatego, że gdyby było inaczej to takie uwagi przekzuje sie na PRIV do autora.
Pozdrawiam, i jeśli chcesz poprawiać wygląd www to popatrz krytycznie na terrasklep.prv.pl

Marcin Ratajczak
23-07-2013, 06:46
Dziękuję furu bo już straciłem jakąkolwiek nadzieje, że ta strona mi fajnie wyszła.

Grochu też masz trochę racji z tymi napisami z czarnymi podkładami jeżdżącymi po ekranie. Już od jakiegoś czasu próbuje to zmienić jednak nie jest to takie łatwe w programie Flash. Jeśli terraskelp.prv.pl jest Twój to chociaż zmień kodowanie liter na ISO 8859-2 a nie standard windosowski 1250 bo niektórym ta strona będzie się wyświetlać bez polskich znaków.

Pozdrawiam i czekam na kolejne uwagi i spostrzeżenia oraz jeśli ktoś ma jakieś pomysły i materiały odnośnie zdrowia lub chorób węży to proszę przesyłać na adres admin@guttata.pl

Grochu
24-07-2013, 01:14
+ja mówie, co widze. isowski standard jest ok, ale żeby latał pod takie przeglądarki jak np. mozilla, firebird, cy firefox trzeba tam kodowac znaki, a to jest strasznie dużo roboty...

lepiej windowsowe kodowanie, przynajmniej szybko.

Marcin Ratajczak
24-07-2013, 02:59
Jak tam sobie chcesz, ja pisałem na temat pozycjonowania stron w wyszukiwarkach oraz o robieniu tematycznych witryn internetowych prace dyplomową i wiem coś o tym ale skoro uważasz 1250 za dobry to Twój wybór. Tak na marginesie są od tego programy które w ciągu kilku sekund przekonwertują stronę.

Materiały do działu choroby oraz podrozdział zdrowie już mam i jest w trakcie budowy.

Jeśli jeszcze ktoś ma coś do powiedzenia na temat strony uwagi sugestie bardzo proszę jeśli nie to wydaje mi się, że tamat zakończony.

Grochu płynności na stronie głównej nie poprawie bo na niektórych kompach chodzi bardzo szybko na niektórych wolno nie wiem od czego to zależy.
Nad tymi napisami cały czas się męczę i mam nadzieję, że wkońcu do tego dojdę, a dla Ciebie jak i innych zrobie ułatwienie i jeśli się nie będzie chciało czekać po kliknięciu w dany dział aż wszystko wygaśnie wystarczy będzie jeszcze raz kliknąć w napis który się powiększa wtedy odrazu przejdzie do tego działu. (jednak to jest na razie w fazie projektu i nie działa więc się nie wkurzajcie)

POZDRO 4ALL

xav_setherial
24-07-2013, 05:18
Marcin Ratajczak napisał(a):

> Materiały do działu choroby oraz podrozdział zdrowie już mam i
> jest w trakcie budowy.


Cieszę się!!!

Grochu
24-07-2013, 08:52
bardzo miłego maila dostałem,od niejakiego rataja - chyba od Ciebie, marcin?

no cóż... teksty na poziomie podstawówki zachowaj dla siebie. chciałeś, żebyśmy napisali, co jest nie tak ze stroną jeszcze, to napisałem. nei twierdze, że moja jest lepsza, gorsza, czy taka sama - napisałem, co mi się nie podoba i tyle. jak czegoś nie umiesz dobrze zrobić, to nie rób tego wcale.

twoja strona jest cała we flashu, czy czymś flashopodobnym - no cóż, ładnie one się prezentują, ale trzba się dobrze znać na grafice, żeby to pożądnie wyszło.

Marcin Ratajczak
24-07-2013, 14:39
Widze Grochu, że musisz mieć swoje ostatnie słowo tak to już jest w okresie dojrzewania ;-) Jesteś młody i pełen zapału do boju :-D

Powiem jeszcze raz tak, każda strona ma coś w sobie indywidualnego co przyciąga oglądających i w jakiś szczególny sposób się prezentuje.

Ja postawiłem na jakość materiałów zawartych na mojej stronie gdyż długo je zbierałem, a to że robiłem wszystko we flash-u to tylko dlatego, że chciałem się nauczyć robić w tym programie strony i jest to moja pierwsza strona zrobiona w tym programie i myśle, że jak na pierwszą stonę to mi aż tak źle nie wyszła ??? Jednak wcale a wcale nie będę się burzyć jak będziecie mi pisać, że strona jest do d..y bo sam widziałem lepsze i ładniejsze.
Również nie chce konkurować z innymi stronami między innym z Twoja ! A to, że napisałem że masz kodowanie 1250 to tylko dlatego, że niekturym po prostu się PL znaki nie wyświetlają i lepiej było by mieć jednak kodowanie ISO-8859 ale to już Twój wybór Twoja sprawa i przepraszam że zawarłem w tym względzie zdanie gdyż Ty nie prosiłeś o sugestie na temat swojej strony.

Idąc dalej zrobiłem to co zrobiłem poprosiłem o rady i sugestie i od Ciebie Grochu dostałem same negatywy i nie jestem na Ciebie zły jednak nie jestem wstaie dogodzić wszystkim gdyż dostając pełno e-maili na priv różnie ludzie się na ten temat wypowiadają.
Niektórzy by zmienili strzałki nawigacyjne na cyferki, a niektórzy by chcieli mieć mniejsze bądź większe literki, a jeszcze inni zmienili by tło na inne itd.
Nie jestem wstanie dogodzić każdemu indywidualnie jednak wszystkie Wasze pomysły przyjmuję do wiadomości analizuję i to co jest, a właściwie wydaje mi się za dobry pomysł staram się realizować.

Zgodzę się z Tobą Grochu, że należy się dobrze znać na grafice robieniu stron itp by wszystko wyszło suuuuper extra, jednak wydaje mi się że zarówno Ty jak i ja uczymy się robić strony i jesteśmy samoukami i nie wymaga się od nas zrobienia czegoś suuuper extra wystarczy że ma coś w sobie i chcesz robić uczyć się i iść z postępem.

A to że napisałem, że męczę się nad zrobieniem tych przeźroczystych napisów to chyba powinno być wspierane przez Ciebie w sposób fajnie by było jak by Ci się udało to zrobić znacznie lepiej by to wyglądało, a nie krytykowane w sposób
" jak czegoś nie umiesz dobrze zrobić, to nie rób tego wcale"

A tak na przyszłość Grochu lepiej się odbiera maile sugestie będące prośbą niż rozkazem.
Sam to oceń czytając "zrób to", "zmień to" "tragedia to menu" itp lub większość maili które dostałem "fajnie by było gdybyś zmienił ...", "lepiej wyglądało by te menu ....", "lepsza nawigacja była by po zmianie strzałek na cyferki", "kolor czarny wydaje mi się złym kolorem do tej strony proponuje jakieś cieplejsze kolory" itp

Znacznie lepiej się takie maile odbiera i sugestie uwierz mi.

Pozdrawiam

Marcin Ratajczak
24-07-2013, 14:57
Niestety muszę wyjechać na kilka dni może nawet na tydzień, ale wezmę kompa ze sobą niestety bez dostępu do netu ale strone postaram się skończyć i zaspokoić większość Waszych oczekiwań, pomysłów, sugestii.

Jak wrócę i wrzucę na serwer i dam znać.

Pozdrawiam

Robert_R
25-07-2013, 09:47
Grochu, coś Ci się pomyliło. Każdy standard zapisu to jakieś tam kodowanie. Kodowanie w iso8859-2 nie jest ani mniej, ani bardziej kłopotliwe niż jakiś inny spotykany format. Jest natomiast zgodne z Polską Normą.

Pozdr.

R.

Robert_R
25-07-2013, 09:55
Mi się podoba, chociaż nie posiadając szerokopasmowego dostępu do netu wolę raczej lżejsze witryny, bez tych flash-wynalazków :)

Pozdr.

R.

Mikka
26-07-2013, 07:41
Tak jak juz mowilam Marcin na prv - stronka swietna :) Od razu wyroznia sie z tlumu tandetnych stronek o tematyce terra, gratuluje jeszcze raz dobrej roboty :)

A Grochu powinien dostac klapsa :P

Marcin Ratajczak
27-07-2013, 08:29
Witam informuję, że strona już jest całkowicie gotowa, większość Waszych propozycji była z przyjemnością wykorzystana i wprowadzona na stronie.

Jeszcze raz dziękuję bardzo Wszystkim którzy mi w tym pomogli wysyłając maile uczestnicząc w rozmowie na forum czy też na gg.

Dziękuję też za wszelkie sugestie i propozycje.

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania mojej strony
Strona o wężu zbożowym - Elaphe Guttata (http://www.guttata.pl)

42d3e78f26a4b20d412==