PDA

Zobacz pełną wersję : Zbozowka



pritx
23-07-2013, 05:49
Siemka mam jescz ekilka pytan:)
1. Jak dam wezowi myszke to kiedy moglbym wyciagnac weza bezpiecznie z terrarium?
2. czy wypady z wezem na dwou/kolegow pojda na weza niekozysc??

Chce zrobic z akwarium terrarium. Chodzi mi oto ze wyste kułeczko z boku i przodu nozykiem specjalnym a ta dziure wypełnie kratka..............

Czy juz kiedys ktos robił cos podobnego?

Fryzjer
23-07-2013, 05:51
Siemka mam jescz ekilka pytan:)
1. Jak dam wezowi myszke to kiedy moglbym wyciagnac weza bezpiecznie z terrarium?
-4-5 dni powinno starczyc niektorzy czekaja do czasu az waz wydali odchody ale mozna po tylu dniach co napisalem
2. czy wypady z wezem na dwou/kolegow pojda na weza niekozysc??
-nie wiem o co ci chodzi z tymi wypadami na dwoch kolegow waz to nie pies ani kot

pritx
23-07-2013, 05:56
Txc za odpowiedz:)
Przynajmniej ktos madry spomentował moj post:)
Chodzi mi oto czy moige isc do kolegi z wezem i mu pokazac:)
Zapomnaiłem napoisać jeszce jedno pytanie...
Czym najlepiej grzewać weża?? jaka zaruwka? ile vat itp.

Fryzjer
23-07-2013, 06:12
Chodzi mi oto czy moige isc do kolegi z wezem i mu pokazac:)
-wedlug mnie chwalenie sie wezem jest bezsensowne bo dla weza jest terrarium kazde wyjmowanie weza z terrarium jest to jakis stres dla niego jak pisalem wczesniej to nie pies moze przyjsc kolega do ciebie i pokaz mu weza w terrarium

Zapomnaiłem napoisać jeszce jedno pytanie...
Czym najlepiej grzewać weża?? jaka zaruwka? ile vat itp.
-grzewac to nie ewentualnie ogrzewac ja osobiscie uzywam kabla grzewczego w torfie i oczywiscie zarówkami 100 wattowymi na kazdej jest zamontowany sciemniacz po to zeby regulowac temeperature ale ja mam dosc duze terrarium. Mysle ze tobie do zbozowki wystarczy 40watt

Grochu
24-07-2013, 01:12
wycięganie z terrarium, a tym bardziej w ogóle z domu, ym bardziej, że temp. już nie są najwyższe do głupota...

co do ogrzewania to oczywiście żaróweczka, moc w zalezności od wielkości terrarium...

a kolega możesz do siebie zaprosić (-:

goblin
24-07-2013, 07:04
Wszystko jush zostało powiedziane ale jeszcze jedno wiesz cięcie szyb niejest takie proste a co dopiero cięcie kółek ;) a zwłaszcza jeżeli masz akwa stare i np. stało gdzies w piwnicy wtedy szyby sa wyprężone i żeby czasami niepopękało ;)

DEXiu
24-07-2013, 10:31
Co do cięcia szyb to jak już koniecznie chcesz się bawić w cięcie to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odkleić (odciąć np. żyletką) boczną ściankę (albo frontową, zależy która jest jak przyklejona) i pociąć ją na trzy paski poziome (patrząc od dołu powinno być tak: wąski pasek, wąski pasek i szeroki pasek, przy czym "wąski" oznacza około 10-20 cm, a "szeroki" znaczy "cała reszta"). Dolny i górny pasek przyklejasz zpowrotem tak jak były (czyli powinna ci zostać dziura trochę poniżej środka ścianki). W dziurę wklejasz silikonem siatkę.

pritx
24-07-2013, 10:54
nie bede niedlugo robic sam terrarium z plyty OSB

42d3e78f26a4b20d412==