PDA

Zobacz pełną wersję : malutkie pytanko



gorski
28-07-2013, 14:17
moze ktos mi powiedziec kilka ciekawostek o hodowli ponczosznika ,np. czy lepiej go trzymac w akwarium o duzej wilgotnosci sciulki tak by plec nie powstala czy lepiej hodowac weza w terrarium o duzym basenie . pomozwcie

ironkapela
28-07-2013, 14:30
Wydaje mi sie ze lepiej hodowac weza w pojemniku z basenem a wilgotnosc trzymac ok 60%-70%. jak bedzie mu za sucho to poprostu sie wykapie, basen jest tez lepszy poniewaz przed wylinka pajak bedzie mogl sie "wymoczyc" co ulatwi mu zrzucenie skory.

xav_setherial
28-07-2013, 16:41
No to jest fakt, słuchaj się ironkapeli, dobrze chlopak mowi (oprócz tego pająka, ale to tylko przejęzyczenie), ja tylko dodam, żebyś go nie trzymał w akwarium, ale w terrarium, bo gady i w ogóle wszystkie zwierzęta potrzebują dobrej wentylacji, akwarium jest tylko i wyłącznie dla zwierząt wodnych.

naRka

maka
29-07-2013, 05:00
podobno w za wilgotnych terrariach ponczoszniki choruja na choroby skorne....wiec trzeba z ta wilgocia uwazac.....moj wybiera suche miejsca w terra...do wody wchodzi jak juz nie ma innego wyjscia i przewaznie jak ja go ganiam po terra....heheheehh....roznie to z nimi jest......zrob tak jak ja....zapewniajac mu w terrarium miejsca suche i bardziej wilgotne zobaczysz co lubi i sie dostosujesz...a basen jest obowiazkowy,zeby mogl zawsze sobie z niego skorzystac jak mu sie zechce
garaco pozdrawiam!

piotr
29-07-2013, 07:41
i kontroluj wilgotność, powyżej 60 % nie jest wskazane.

P.

42d3e78f26a4b20d412==