PDA

Zobacz pełną wersję : Jak czesto Zbozowka ma wylinke??



ironkapela
30-07-2013, 10:21
Witam. Nie doczytalem sie nigdzie tego jak czesto male zbozowki przechoadza wylinke. Moja zbozowka jest po 2 wylince ktora przechodzila ok 5 dni temu. Kiedy moge sie spodziewac nastepnej wylinki??

xav_setherial
30-07-2013, 10:37
Małe zbożówki średnio przechodzą wylinkę co miesiąc, potem ten okres się wydłuża, a jest to związane z tym, że największy przyrost długości u węży następuje w pierwszym roku życia, potem rosną, ale już nieco wolniej. Tempo wzrostu, a zatem i częstotliwości wylinki zależy od kondycji zdrowotnej gada, przebytych chorób, częstotliwości karmienia, temperatury i pośrednio od wielkości terrarium (dotyczy to paskudnej sytuacji, kiedy niedoswiadczony hodowca trzyma węża w bardzo małym terra).

naRka

xav_setherial
30-07-2013, 10:40
Aha, jeszcze dodam, że przykładowo dwa węże z tego samego miotu, trzymane w identycznych warunkach i tak samo karmione nie będą tej samej długości, bo wzrost jest także związany z indywidualnymi cechami osobnika.

ironkapela
30-07-2013, 14:24
Dzieki. Pozdrawiam

Karla
13-08-2013, 08:23
> Aha, jeszcze dodam, że przykładowo dwa węże z tego samego
> miotu, trzymane w identycznych warunkach i tak samo karmione
> nie będą tej samej długości, bo wzrost jest także związany z
> indywidualnymi cechami osobnika.

Dzięki za cytacik ze mnie, ale napisałam, że "nie muszą". Mogą być tej samej długości, nie jest powiedziane, że nie będą. Moje baby w końcu (po dwóch latach) znów są prawie identyczne.

Pozdrówki, Karla

42d3e78f26a4b20d412==