PDA

Zobacz pełną wersję : weze a inne zwierzeta



serpentor
30-07-2013, 12:22
Mam pytanie.Jakie zwierzeta oprocz wezy jeszcze trzymacie w domu?Oprocz gadow.Czy nie miliscie jakis niemilych sytuacji z tego poodu?czy uwazacie ze nie jest wskazane trzymanie pewnych gatunkow zwierzat z wezami w 1 mieszkaniu?

Nina
30-07-2013, 12:31
ja oprócz węza mam w domu hodowle myszy ( nie tylko dla weza ) i kota. Kiedys jeszcze miałam dwa szczury. nie mam z tego powodu kłopotów, chyba zer kot kest zazdrosny, ale nic wezowi nie robi. tylko uwazaj. jakbys miał kota i uciekłby ci waz. kot moze mu zrobic krzywde. mój ma na szczescie mala ranke. pozdrawiam

olimpia1400
30-07-2013, 12:41
ja oprócz ponczochy mam 2 swinki morskie i rybki... do niedawna mialam jeszcze psa pudla, ale mi tesciowa zagarnela... ;)

Sojkas
30-07-2013, 13:09
No jak to?
Przeciez jest powszechnie wiadomo, ze pod jednym dachem nie mozna trzymac weza i kobiety.
Juz w Biblii jest to jasno powiedziane :

14 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.
15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.

:>

maka
31-07-2013, 00:38
tylko ze to nie chodziło o literalna niewiaste........heheheeh!!!
ja mam male zoo.....
koszatniczki,....chomiki roborowskiego,...szczura...,psa...,ryby...,pajaczk i...,weze...,patyczaki...............eh chyba to juz wszystko...a nie...jeszcze jest wij.....
mozna trzymac wiele zwierzat,bo przeciez sa one w swoich klatkach czy terrariach!
wszystko zalezy od warunkow jakie sie im stworzy.....

Lucky
01-08-2013, 12:33
ja mam ciekawska fretke, myszoskoczka i psa. nie przeszkadzaja sobie

Grochu
03-08-2013, 04:52
ja oprócz dwóch węzy mam jeszcze (jak dobrze licze) 12 owadów (+ jakieś 150 jaj, więc liczba się neidługo znacznie zwiększy), ptasznika, ślimaka, psa i szczura... łącznie 16 zwierzów..
jak mam być szczery to z moimi zwierzętami nie mam problemu, gorzej z rodziną - homo sapiens sapiens robią mi problemy (-;

mdmarta
03-08-2013, 05:00
my oprócz węży (sporej ilości) trzymamy w domu jeszcze ptaszniki,skorpiony,agamę brodatą,żólwie i nie mamy żadnych problemów z tym,że są one w terrariach obok siebie.agama tylko po wyjsciu ze swojego domku biega i atakuje pająki i węże ale tylko przez szybę co nie ma wplywu na ich samopoczucie.pozdrawiam

Lucky
03-08-2013, 11:49
i mam jeszcze patyczaki, modliszke i b.albopilosum

biruit_ka
06-08-2013, 04:07
hello :) jak mialam gady w mieszkaniu razem z psem, to często był nimi zainteresowany, siadał przed terrarium i je obserwował :). Z gekonem lamparcim chciał nawet nawiązać bliższy kontakt i go polizał ;) gdy miałam go na ręce :)
pozdrawiam

Cimathel
02-09-2013, 14:20
Heh :) Oprócz Boa Constrictora (którego notabene posiadam od kilku dni) mam jeszcze dwuletniego gigantycznego szczura, dwa owczarki niemieckie i wkrótce może dojdzie zółw czerwonolicy. Jedyne niemiłe sytuacje to zrzędzenie rodziców, na temat tego, że tworzę w domu Zoo. Z drugiej zaś strony czasami sami chętnie podchodzą do terra i obserwują zwierza :D . Co do trzymania różnych gatunków, to raczej nie ma problemu. Psy nie mają wstępu do mojego pokoju gdzie mieszka szczur i wąż, co eliminuje jakiekolwiek niebezpieczne sytuacje. Poza tym zauważyłem kiedyś, że podczas gdy czyściłem klatkę szczurkowi podszedł do niego pies i zaczął szczekać, a ten zamiast uciekać przed większym stanął najerzony i zaczął atakować owczarka , hehe. Byście to widzieli... LOL

42d3e78f26a4b20d412==