PDA

Zobacz pełną wersję : Roztovza??



pritx
31-07-2013, 00:18
Co mama zrobic zwby sie dowiedziec czy roztocza zagnieźdizły juz ise w TERRA??!!
Jak moge poznać po weżu???!!
Ile [reparat na roztocza kosztuje?:/
























Jak moge poznac po wezu?

pritx
31-07-2013, 00:19
Kurcze sorki za polmylke w temacie chodzi mi o ROZTOCZA..

Dr_Who
31-07-2013, 11:12
Podstawowymi czynnikami sprzyjającymi rozwojowi roztoczy jest ciepło i wilgoć.
Tak wiec na początek wystarczy przeprowadzic sterylizację i wychłodzienie terrarium.
Jezeli to nie pomoże dopiero siega po środki chemiczne.
Pytanie jake?
Kazdy środek przeciw insektom nieszkodliwy dla kręgowców do kipienia w sklepach ogrodniczych.

Serpent
31-07-2013, 17:45
dokładniej mówiąc polecam ivomektynę lub Frontline ten 2 środek silniejszy co się wiąze ze skutecznością po kilku dniach roztoczy nie ma jeśli nie masz dużej ''inwazji'' to zdezynfekuj terrarium jak pisał Who i zapobiegawczo raz wysmaruj (najlepiej watą, oczywiście omijaj okolice oczu najlepiej całą głowę)

Pozdrawiam
Serpent

Sasquacz
01-08-2013, 07:47
Pozwolę się dołączyć do wątku, żeby nie zaczynać niepotrzebnie nowego tematu. W terra z regiusem i constrictorem miałem roztocza. Przeniosłem węże do nowego terrarium. Dokładnie je wymyłem, tak że nie było już na nich tego robactwa. Niestety nie wszystko układa się tak pięknie jak powinno, bowiem węże te już od miesiąca nie przyjmują pokarmu, a nie są przed wylinką. Czy to jest możliwe, aby przyczyną braku apetytu były roztocza, czy to moze zwykła dieta? W jaki ewentualny sposób mogę im pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam

xav_setherial
01-08-2013, 12:12
Sasquacz, jeśli roztocza zaatakowaly węże, a ty tylko je przeniosłeś do innego terra, to pewnie gadziny są zainfekowane, dlatego nie jedzą, bo na zbiorową głodówkę to nie wygląda. Obejrzyj dokładnie węże i skontaktuj się z wetem, on Ci zaleci jakąś skuteczną metodę leczenia.

xav

Sasquacz
01-08-2013, 14:58
NIestety, u mnie w Kutnie jedyny weterynarz, który mógł mi pomóc, stwierdził, ze na gadach się nie zna i polecił mi preparat Frontline... trochę o nim poczytałem i szczerze mówiąc boję się go zastosować, więc prosze opomoć kogoś doświadczonego w hodowli węży...

Serpent
01-08-2013, 15:53
jeśli węże były długo ''zaatakowane'' przez roztocza to zawsze jest tak że najpierw stają sie apatyczne stresują się bardzo (oczywiscie jeśli roztoczy jest dużo) co prowadzi do braku apetytu a nawet do śmierci zwierzęcia nieleczone roztocza na pewno zabiją zwierzę pośrednio bo pośrednio ale za ich przyczyna padnie, jeśli dalej zaobserwujesz roztocza to od razu smaruj watką Frontline oczywiście pomijając głowę jeśli węże nie są młodziutkie to jest całkowicie nieszkodliwy śmiało mozesz go stosować jeśli nie ma roztoczy to zobacz jak sie weze zachowują czy są ruchliwe ''pełne zycia'' jeśli tak to moze byc głodówka i niezmuszaj ich do jedzenia jednak gdy zauważysz że są nie takie i głodówka sie przedłuża to zastosować będize trzeba karmienie przymusowe mysle że to na tyle?

Pozdrawiam
Serpent

Ps. roztocza najlepiej sie obserwuje w nocy tzn. jest ciemno dłuższą chwilę i nastepnie nagle zapal światło i zobaczysz czy one są w dzień większosc jest ukryta pod łuskami, jeśli wąż ma na sobie takie białe kropeczki to są odchody roztoczy i wtedy je również posiada.

Sasquacz
02-08-2013, 00:11
Dzięki za pomoc... mam nadzieję, że uda mi się im pomóc.

42d3e78f26a4b20d412==