PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ogrzewanie



spoun_rzeszów
31-07-2013, 16:15
tak sie zastanawiam jakie ogrzewanie zastosowac w terrarium dla mojego regiusa, w lecie nie bylo problemow bo bylo cieplo ale w zimi bedzie troche za zimno, z regoly lubie chłod wiec nie grzeje w pokoju i mam temp ok 20 st.C a to dla regiusa troche mało....
co byscie zaproponowali, badz sami cos tosujecie
ps. mam kabel grzeczy, czy moznaby bylo zalac go jakims gipsem albo czyms i w podloze wlozyc???

Serpent
31-07-2013, 17:41
żarówka wystarczy w zupełności grzewcza coś w stylu ''kwoki'' taki kształt grzybka odwróconego 60-100W i masz cieplutko....

Pozdrawiam
Serpent

spoun_rzeszów
01-08-2013, 07:37
No dobrze Serpent, ale to w dzień, a w nocy... temp. bedzie spadac ponizej 20st. napewno, na dodatek przy otwrtym oknie... więc muszę czymś dogrzewać i własnie zastanawiam się co byłoby najlepsze.



Pozdrawiam

mazik
01-08-2013, 09:10
cześć ja w sprawie tego pytona !!
nie mogę cie złapać na gg.
odezwij się do mnie na maila!!
pozdrawiam!
Maciej

stary
01-08-2013, 09:40
stary ale jest taka sprawa że ja grzeje 75 watowom i kablami grzewczymi i mi nie chce nagrzać za nic tylko się czymie tęperatura 25 stopni nieraz 26stopni a terra o wymiarach 60/60/80 cze

POZDRAWIAM

DEXiu
01-08-2013, 12:24
Najlepiej używać kabla grzewczego (rozłożonego max pod 2/3 podłogi) grzejącego non-stop (musi być odpowiednio dobranej mocy lub przez ściemniacz) i do tego promiennik ceramiczny, np. taki jak w Biofilu ale kupisz też w większosci zologików (ceramiczny znaczy ten nie świecący tylko dający samo ciepło).

DEXiu
01-08-2013, 12:25
Promiennik zależnie od preferencji załączasz tylko w nocy lub non-stop ale polecam tylko w nocy ze względu na dość wysoką cenę i niepotrzebne zużywanie sprzętu.

Raffee
01-08-2013, 14:33
ja ma zarowke grzejna o mocy 150W i to w zupelnosci wystarcza do ogrzania calego terra i co najwazniejsze nie przeszkadza regiuskowi bo emituje fale podczerwieni

spoun_rzeszów
02-08-2013, 06:48
a mojemu wlasnie nawet czerwonej nie chce swiecic bo ost mialem taką i jak byla 24h/dobe wlaczona to wezyk jakos dziwnie sie zachowywał... wiec jej nie chce teraz grzeje "grzybkiem" 60W tylko w dzien w nocy ma wylaczona i jest normalny :) z tym ze noce sa coraz chlodniejsze i musze mu cos tam dac co bedzie grzało... jestem w trakcie robienia ogrzewania na dnie terra, coprawda to nienaturalne grac od spodu no ale coz.. inengo wyjsca nie mam a nie mam hajsu na grzejni ceramiczne ktore sa ******* drogie (niestety)

Karla
13-08-2013, 07:58
spoun_rzeszów napisał(a):

> coprawda to nienaturalne grac od spodu no ale coz..

Chyba bardziej naturalne niż promiennik :)) Bo w naturze ziemia w nasłonecznionym miejscu sie nagrzewa (a więc grzeje od spodu), natomiast grzania z góry po nocy nie uświadczysz. A tak poza tym, na ile naturalne jest terrarium?? Na ile naturalne jest trzymanie regiusa w naszym klimacie? Dyskusja o naturalności jest bezproduktywna :) Należy się wzorować na naturze, ale nie zawsze jesteśmy w stanie wiernie ją naśladować

pozdrawiam, Karla

42d3e78f26a4b20d412==