PDA

Zobacz pełną wersję : na początek: zbożówka czy teczówka?



Bazia8
01-08-2013, 00:42
Witam,
Sorry jeżeli temat już był, ale nie znalazłam. No więc jak w temacie. Jakiego węża polecilibyście mi jako pierwszego? Zależy mi żeby był spokojny:) Boa tęczowe jak na razie wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale może zbożówka to lepszy gatunek na początek? Napiszcie bardzo proszę plusy i minusy tych gadzinek.
z góry dzięki!
Bazia

Azzurreeuss
01-08-2013, 01:27
A moze boa dusiciel?? ładnieszy od zobóżówki i ładniejszy od Epicrates cenchria maura, a radości co nie miara:)))

Wszystko zależy od tego ile masz $$ i miejsca, napewno taniej wyjdzie zbożóweczka ( mniejsze terra, mniej je, i mniej kosztuje ) ale dusiciele mają ten niepowtarzaaallllnyyy urok.... ehh..

Pozdro

Bazia8
01-08-2013, 01:50
Constrictory z pewnością są urocze ehheheh. Nie będę ukrywać, że teczoweczki bardziej mi się podobają, ale wole nie kierować sie wygladem zwłąszcza że to moj pierwszy waz.. miejsca i $ to raczej mam na zbożówke, ale czy ona nie jest trudniejsza w hodowli?

Azzurreeuss
01-08-2013, 01:55
Ja mialem tylko zbożówki a teraz mam constrictory bo są ladniejsiejsze i ciekwasze (ta moc....).
Ze zbożówkami nie ma żadnych problemów u mnie jadły jak głupie, i rosły bardzo szybko. A teczówek nie mialem, ale pewnie też zarłoki i sa większe, a wiec więcej zarełka będa potrzebowały, wiec raczej wybierz zbożówke albo jeszcze lepiej boa constrictora:P

pozdro

ironkapela
01-08-2013, 03:53
Ja kupilem sobie ostatnio zbozowke i zaluje tego wyboru. tez zastanawialem sie czy kupic teczowke czy zbozowke. Teraz doszedlem do wniosku ze lepiej bylo kupic Boa.

Bazia8
01-08-2013, 04:44
dlaczego żałujesz?

xav_setherial
01-08-2013, 05:18
Chyba rozumiem ironkapelę, ze zbożówami nie ma problemów, tylko że to niestety małe wężyki, a ma się to ochotę hodować w domu większy kawał węża. Na Twoim miejscu brałbym boa. Poczytaj trochę na ten temat i kupuj. Ludzie zaczynali przygodę z terrarystyką od trudniejszych gatunków, po prostu zbierali materiały na ich temat, a jak już masz wiedzę, to nie ma żadnego problemu.

xav

Bazia8
01-08-2013, 05:38
cieszę się że tak odpowiadacie, bo od początku kusił mnie boasek :) Azzurreeuss - jak mniemam constrictor był żartem? to moje marzenie, ale chyba to wąż dla bardziej zaawansowanych?

Serpent
01-08-2013, 06:01
z tego co czytam to Tobie się podoba najbardziej E. cenchria cenchria (teczowy)? jeśli tak to nie masz się co zastanawiać i możesz go kupić jest tak samo łatwy w utrzymaniu jak zbozowka czy boa wiec wybór zależy od Ciebie....

Pozdrawiam
Serpent

Azzurreeuss
01-08-2013, 07:51
Z powyższych argumentów wynika że najfajniejsiejszy wąz ze wszystkichwymienionych powyżej to constrictorek:P i to nie był żart.
Dlaczego to nie jest dobry wąż dla początkującego??
Nie ma z nim żadnych problemów, rośnie tylko troche wiekszy ( masz czas, kilka lat zanim osiągnie te 3 metry) zdążysz go juz oswoić i przyzwyczaic sie do niego;) Jest to bezproblemowy piękny wąz. Mi sie podoba nawet bardziej od E.c.c ale jak wiadomo gusty nie podlegają dyskusjom.
Wybór należy do ciebie...:))

Gerald
01-08-2013, 09:54
Kupując węża kieruj się:

a) możliwością zpewnienia mu odpowiednich warunków
b) tym czy wąż ci sią podoba (bo jeśli kupisz węża który ci się nie podoba, będziesz z niego niezadowolona)


średnia cena za sztukę Boa tęczowego (E.c.c.) to 450-600 zł za sztukę, jest on łatwy w hodowli, lecz wymaga w przeciwieństwie do zbożówki większego terrarium (pomieszczenia).

A tutaj każdy poleci ci pewnie węża jakiego ma :P

ironkapela
01-08-2013, 11:52
Jemu napewno chodzi o boe teczowego kolumbijskiego, a jego cena wacha sie miedzy 100 a 150zl (to juz drogo) za malego osobnika. Pozdrawiam

daf
01-08-2013, 23:51
Kup maurusa, zbożówka to sznorówka ;) A najlepiej to kup regiusa tak jak ja.

alig_
05-08-2013, 09:26
haaa zbozówki są rulezz zajebiste są ja mam samiczke kurde cały czas jest aktywan i jest looz
P.S a kupiłem ją od Azzuurreeuussa

42d3e78f26a4b20d412==