PDA

Zobacz pełną wersję : Lakier na OSB



furu
06-09-2013, 13:44
Witam.
Mam terrarium które niestety pleśnieje.
Jakim lakierem mogę pomalować ściany tak aby nie zaszkodzić wężom.
Chodzi mi o dokładny rodzaj a najlepiej nazwę.
Po jakim czasie od malowania mogę na powrót umieścić tam węże?
Pozdrawiam.
furu

dniki
06-09-2013, 17:20
Dulux Diamond ale po całkowitym wysuszeniu ścian!

Biber
06-09-2013, 23:15
weź suszarke i wysusz terra dokładnie jeżeli jest jakieś duuuuże to wystaw je na słońce ale teraz go dużo nie ma :/ później nałuż z 3 warstwy tego lakieru :) nie znam sie na nazwach niestety

artur_kocuba
07-09-2013, 06:24
a co sądzicie o pomalowaniu terra(osb oczywiście) impregantem do drewna? czy po zaimpregnowaniu można dodatkowo polozyc lakier?

DEXiu
07-09-2013, 11:43
artur ==> Pisałem już o tym w poście "poprawiłem wentylacje, czy trzeba lakierować?" ale powtórzę: OSB jest już zaimpregnowane w procesie produkcyjnym i nie ma sensu go impregnować po raz kolejny. Do malowania poleca się używać albo wodnej emalii akrylowej DULUX Acrylic (teraz to się chyba nazywa DULUX Kolory Świata) albo, tak jak napisał dniki, poliuretanowego lakieru do podłóg DULUX Diamond. Niezależnie od tego co wybierzemy terra malujemy co najmniej trzy razy ale dodatkowa warstwa nie zaszkodzi. Ja polecam jako pierwszą warstwę nałożyć rozcieńczonego lakieru bo w czystej postaci jest dość gęsty i może nie wniknąć we wszystkie dziurki (OSB ma dość nieregularną powierzchnię). Do rozcieńczania używamy wody - nigdy rozpuszczalnika czy benzyny.

artur_kocuba
07-09-2013, 13:32
zrozumialem:)

furu
07-09-2013, 14:11
no ok.
jeszcze jedno pytanko:
ile mniej/więcej potrzebuje lakieru na terra o wymiarach: 110/100/80?
pozdrawiam.

Biber
08-09-2013, 01:12
lakier jest sprzedawany chyba w puszkach :) więc jak kupisz puszke i pędzel to ci starczy na pare terra :)

DEXiu
08-09-2013, 12:01
Hmm. Nie chciałbym być nieuprzejmy czy coś, ale uważam że odpowiedź Bibera jest co najmniej niekonkretna o ile nie całkiem błędna. Na każdej puszce pisze jakie jest przybliżone zużycie danej farby. W przypadku DULUX Acrylic o ile dobrze pamiętam jest to 1 l / 16 m2, a sama farba jest sprzedawana w puszkach po 0,5 l. Dokonując prostych kalkulacji można stwierdzić, że na trzykrotne pomalowanie terra 110 / 100 / 80 (nie podałeś co jest wysokością, co szerokością, a co głębokością więc trudno mi stwierdzić która ścianka przypada na przód a więc którą należy odjąć) malując ścianki z obu stron powinny wystarczyć dwie półlitrowe puszki farby (gdyby się okazało że nie wystarczy to można farbę trszkę rozcieńczyć albo np. pomalować ścianki od wewnątrz trzykrotnie a od zewnątrz tylko dwukrotnie).

42d3e78f26a4b20d412==