PDA

Zobacz pełną wersję : wazne pytania co do pytonow tygrysich



serpentor
03-08-2013, 22:00
Mam zamiar kupic pytona tygrysiego.mam pare pytan:czy to prawda ze mimo swych rozmiarow jest lagodny i latwo sie oswaja?czy jego hodowla jest klopotliwa?czy to prawda ze takiego 3 m pytona musza podnosic az 3 osoby?gdzie mozna mlode okazy tego gatunku dostac na slasku?i ogolnie prosze o ciekawostki co do hodowli tego pyt z zycia wziete.

Matiik
04-08-2013, 00:45
Poszukaj w archiwum :) było juz coś podobnego. A poza tym to hodowców najlepiej szukac na forum sprzedam, zdazaja sie ogloszenia. Co do hodowli i skali jej trudnosci to --->opis gatunku<--- na pewno taki pyton to nie regiusek i stwarza wieksze potencjalne zagrozenie, ale mysle ze nie jest ono takie jak nakreslaja to w mediach. Co do reszty to niech sie hodowcy wypowiedzą (tego gatunku) bo ja niestety ze wzgledu na warunki mieszkaniowe tygryskow trzymac nie moge :( Pozdro

daf
04-08-2013, 01:05
No tygryski są baaaaaardzo fajnymi wężykami gdyby nie to że dużo żrą. Więc musisz się przygotować na wydawanie sporych funduszy na jedzenie dla niego. A z tym 3 m tygryskiem to tylko ze względów bezpieczeństwa potrzebne są 3 osoby. A tak to możesz go nosić samemu.

boidae
04-08-2013, 03:23
Kupic mozesz w Żorach (Ślask) w Hodowli Wezy Swiata info. www.swiatwezy.republika.pl

Mike
04-08-2013, 05:16
No skoro zadajesz takie pytanka to widze ze dopiero raczkujesz w tym temacie :> Wg mnie tygrysy to weze dla osob ktore juz jakąs minimalną wiedzę zdobyli na temat węzy. Jednakże jest to bardzo spokojny wąz. Trzeba uwazać tylko podczas karmienia, wtedy jest tylko bardzo pobudzony i jeśli się zagapisz może tez i ciebie pomylić z ofiarą :> Rosnie bardzo szybko, z czym się wiążą coraz większe wydatki - większe terrarium, więcej pokarmu. Mój np ostatnio zjadł 5 świnek morskich naraz, a ma zaledwie 2,4m. Trzymam go w terrarium o wymiarach 100/100/215... i podejzewam, że to nie będzie jego ostateczne terrarium, myślę już gdzie by tu mu zrobić w przyszlości jeszcze większe. Na samo ogrzanie takiego terrarium jest pobierana duża ilość energi... Do obsługi przy tygrysim przydały by się 2 osoby minimum (mówię tu o dorosłym osobniku), ze względu na jego wagę, tak to jest naprawdę bardzo spokojnym i łagodnym wężem. Jednym słowem hodowla dużych dusicieli jest bardzo interesująca i ciekawa... ale pod warunkiem, że Cię na to stać i masz warunki!

Ale i tak... niestety jak wyjdzie ta lista zwierząt niebezpiecznych nie będzie można juz kupic tygrysich (legalnie)... oraz ich rozmnażać. Dlatego jeśli jesteś pewien tego wyboru... masz $ i warunki to kupuj go póki jeszcze ta lista oficjalnie nie obowiązuje... Potem już nie będziesz mógł go zarejestrować i będziesz go trzymał nielegalnie...

Azazel
04-08-2013, 07:03
rosnie do 4-5,5m , wage osiagnie miedzy 70-100kg. Jednego dnia bywa lagodny jak baranek a na drugi strasznie agresywny. Terrarium 250x100x100 musisz miec. Tak pozatym to no problem. Pamietaj ze przy obsludze 4m weza dla wlasnego bezpieczenstwa nie powinienes robic tego sam. Ogromnie żarłoczny.

serpentor
04-08-2013, 10:54
Do Mika.Jesli chodzi o weze to mam w domciu 2.5 metrowego chinskiego.O tygrysach duzo czytalem,bylem u chlopaka ktory ma takiego 2 m.Ale nie znam nikogo z doroslym osobnikiem ok 4m.Mialem kontakt z wieloma boaskami ale jak wzialem na rece 2m tygrysa to sie zakochalem:)A co do listy to na pewno beda na niej tygrysy?bo czytalem te poprawki PST i mialem nadzieje ze boaskow ani tygrysow na niej nie bedzie.A jesli zarejestruje to mi go pozniej nie wezma...wiem ze lex retro non agit ale...Orientujesz sie kiedy ta lista moze wejsc.Bo poki co mam terra 100 na 50 na 50 a to na tygrysa dlugo nie starczy-chce kupic od malego.co prawda fundusze i plan na takie bycze mamale nim sie zrobi...Pozdrawiam

niepaniemajet
04-08-2013, 18:59
a czy na tej liscie ma sie znalezc boa constrictor?

Mike
05-08-2013, 05:19
Nie, z tego co wiem to constrictory zostaly pominięte i nie będą na tej liście wymienione... z większych dusicieli na tej liście będą: molurusy, reticulatusy, sebae oraz anakondy...

42d3e78f26a4b20d412==