PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki dla zbożówki??



Jacu
06-08-2013, 11:15
Siemka.
Mam kilka pytań co do zbożóowki ..... a raczej czy moje terrarium spełnia wymagania.... a mianowicie:
TERRARIUM 60/40/40
A w nim miska srednica 8 cm
skrytka z kokosa (nie siedzi w niej tylko za nią :(
gałląź do wspinaczki.....
kamień
podłoże: torf z ziemią
a i czy te przedmioty trzeba w goracej wodzie podgotowac zeby puzniej zbożóweczka nie dostała roztoczy.....
i czy moze dostac jakiejs choroby jak sciany w terrarium zrobilem z kory takiej znalezionej??
Narka i POZDRO

Grochu
06-08-2013, 12:22
1) terrarium troche ciasnawe, szczególnie, jesli Ci się duża samica trafi
2) miska dla dorosłego chyba za mała...
3) skrytka dla malucha ok, dla dorosłego będzie za mała
4) torf z ziemią... proponuje sam torf, lub torf + torf kokosowy - ziemia możę Ci pleśnieć.

dobrze by było wszystko wyparzyć przed włożeniem do terrarium. inacze można rózne syfy nanieść.

HaRibo
07-08-2013, 02:11
1. Terrarium dla małej zbożóweczki jak najbardziej ok, ale jak podrośnie będziesz musiał zmienić (ja osobiście zmieniłem mojej jak miała ok. 60 cm na docelowe 100x50x50 i mam nadzieje, że takie jej wystarczy).
2. Miseczka powinna być taka, aby wężyk mógł się swobodnie cały zanurzyć - czyli wielkość miski będziesz musiał zmieniać wraz ze wzrostem gadzinki lub też dać od razu duży zbiornik.
3. Skrytka podobnie jak miska.
4. Podłoże - ja preferuje podłoże z wiórków kokosa.
5. Jeśli chodzi o gotowanie przedmiotów to na pewno nie zaszkodzi. U mnie jednak wygotowanie ani długotrwałe suszenie nie zdało rezultatu, gdyż wokół kory zaczęła powstawać pleśń - więc przemalowałem ją lakierem bezbarwnym i problem z pleśnią zniknął.

Karla
13-08-2013, 06:10
> skrytka z kokosa (nie siedzi w niej tylko za nią :(

A to zapewne dlatego, że kryjówka jest za duża. Wąż lubi schować się w miejscu, gdzie ma ciasno (wtedy się czuje bezpieczniej), a za kryjówką pewnie ma mniej miejsca. Możesz spróbować wsadzić do tego kokosa trochę mchu, żeby było ciaśniej

pozdrawiam, Karla

42d3e78f26a4b20d412==