PDA

Zobacz pełną wersję : Jak karmić i czym młode pończoszniki ??????



Robson87
07-08-2013, 15:34
Witam wszystkich chciał bym sie poradzić doświadczonych terrarystów jak i czym karmić młode pończoszniki :) Właśnie dzisiaj dostałem od kuzyna dwa młode i nie wiem czym je karmić bo one mają dopiero 2 miesiące a kuzyna nie mam sie jak zapytać bo mieszka w niemczech :( prosze o szybkie odpowiedzi..

Pozdrawiam Robert.

maka
08-08-2013, 00:31
filetami rybnymi,tylko pokroj je dostosowujac do wielkosci "mordki"moga byc deko wieksze,bo sobie poradza z nimi doskonale..........kup w zoologicznym mrozone stynki............moga byc male rybki zywe z zoologicznego.....malutkie zabki z zoologicznego...........moja samiczka nie lubi zywych ryb woli filety,wiec musisz zaobserwowac co ktory lubi,bo moj samczyk wcina co podam..........
nie podawaj filetow z ryb karpiowatych,bo zachoruja............
uwazaj z gupikami i dzdzownicami z wedkarskiego,trzeba szybko skarmiac,bo sa toksyczne jak dlugo siedza we wlasnym "sosie"
chyba to wszystko................aha podawaj co 2-3 dni..........jak dorosna to troche rzadziej...........ale male wezyki czesto sie karmi.......maja blyskawiczna przemiane materii
pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

olimpia1400
08-08-2013, 14:42
2 miesiace to nie takie dzidziusie wcale.... :) moja samica jadla wszystko jak byla malutka, i zywe i filety, samczyk, którego kupilam ostatnio nie je nic co sie nie rusza... (chociaz mysle, ze jakby byl glodny to by zjadl, ale jego opiekunowie twierdza, ze nie i karmia go tylko zywym jedzonkiem.... ) nie jest agresywny, ale slicznie poluje (a moja jest gapa i nie radzi sobie z rybka w basenie...)

42d3e78f26a4b20d412==