PDA

Zobacz pełną wersję : poprawiłem wentylacje, czy trzeba lakierować?



furu
07-09-2013, 06:47
Witam.
Mam terra z OSB.
KIedy je złożyłem popełniłem błąd ponieważ umieściłem w środku mokry torf.
PO tygodniu wszystko zapleśniało.
Wywaliłem, przesuszyłem, poprawiłem wentylacje.
Teraz kiedy patrzę na podłogę nie widać pleśni; jak myślicie czy poprawa wentylacji starczy?
Czy muszę malować OSB lakierem?
Pozdrawiam.

Biber
07-09-2013, 08:37
a dla kogo to terra? jaką tam utrzymujesz wilgotność? ja na wszelki wypadek pomalowałbym nie jest to rzecz droga a ma sie pewnoś :)

furu
07-09-2013, 09:04
Boa Constrictor.

artur_kocuba
07-09-2013, 10:46
hehe to miales moje deja vu :) ja zrobilem tak samo...w kazdym szczegole....tez mi plesnialo...ale...ja juz polakierowalem, znaczy zaimpregnowalem osb(zamiast lakieru kupilem impregnat:). Mam pytanie-czy sam impregnat dobrze ochroni osb przed plesnia? czy moge na to polozyc jeszcze lakier?

DEXiu
07-09-2013, 11:34
Hmm. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - CO wam dokładnie spleśniało po włożeniu mokrego torfu? OSB? Bo ja włożyłem torf mokrusieńki i przez kilka dni utrzymywała się wilgotność na poziomie 90-95 % i jakoś mi NIC nie spleśniało. OSB mam pomalowana trzykrotnie DULUXEM Acrylic. A co do pytania artura to impregnowania w przypadku OSB się raczej nie stosuje bo te płyty są już zaimpregnowane w procesie produkcji. Lepiej pomalować je czymś (polecane są np. akrylowa emalia wodna DULUX Acrylic - teraz zmieniła chyba nazwę na DULUX Kolory Świata, albo DULUX Diamond - poliuretanowy lakier podłogowy). Malujemy co najmniej trzykrotnie ale dodatkowa warstwa nie zaszkodzi - tu już nie chodzi o ochronę przed pleśnieniem ale przed wilgocią.

furu
07-09-2013, 12:00
dexiu osb zaczęło pleśnieć.
Czyli jaki dokładnie polecasz lakier?
pozdrawiam

artur_kocuba
07-09-2013, 13:31
mi osb plesnialo, ale tylko jeden rodzaj drewna wprasowany w plyte:) seryjnie, takiego koloru jak kora swierku-tylko to mi plesnialo

Biber
08-09-2013, 01:11
dexiu tobie nie spleśniało bo miałeś pomalowane :)

DEXiu
08-09-2013, 11:41
Hehe. No i sami widzicie - lepiej pomalować. Chroni przed wiglocią i peśnią. A do malowania polecam jak wyżej: albo DULUX Acrylic / Kolory Świata, albo DULUX Diamond - co wybierzesz to twoja sprawa. Różnica jest taka że akrylowe Duluxy są w różnych kolorach (nie ma bezbarwnego) a Diamond z kolei jest tylko bezbarwny.

P4w3l
10-09-2013, 00:06
a czy to samo ie tyczy skleiki..tzn czy mozna pierw imprgnat a potem lakiier na to ?

DEXiu
10-09-2013, 11:12
Jeśli chodzi o sklejke to można najpierw zaimpregnować, ale należy potem poczekać aż impregnat dobrze wyschnie i dopiero malować.

42d3e78f26a4b20d412==