PDA

Zobacz pełną wersję : Elaphe taeniura



Drake
08-08-2013, 12:52
Podobno weza tajwanskiego mozna trzymac w temperaturze pokojowej (gdzies okolo 22*C), czy to prawda?

maka
09-08-2013, 04:05
nie zabardzo.........woli ciut wieksza temperaturke..........sprawdz w opisie........ale 22 stopnie to za malo......noca moze byc............ale w dzien trzeba zwiekszyc do 24-26,aby sie dobrze u ciebie czuł

Grochu
09-08-2013, 10:47
to za niska temp. pamietaj tez o tym, zę w domu częste są skoki temp.

ser
15-08-2013, 10:43
co do skoków to się zgadzam, ale co do trzymania wyłącznie w podgrzewanym terra, to nie. zwróćcie uwagę, że ten gatunek ma olbrzymią tolezancję ekologiczną, a biorąc pod uwagę dodatykowo fakt, że nieraz żyją wysoko w górach, czy jaskiniach, gdzie jest również zimno, uważam, że przez dłuższy okres czasu można trzymać chińczyka w temperaturze pokojowej,l jednak przy naświetlaniu go co kilka dni i podnoszeniu temperatury o jakieś kilka stopni. pewnie, że będzie sie lepij czuł w wyższej temperaturze, ale w pokojowej też przetrwa. ja jastem jednak przeciwnikiem takiego chowu.

Karla
17-08-2013, 05:37
ser napisał(a):

> zwróćcie uwagę, że ten gatunek ma
> olbrzymią tolezancję ekologiczną, a biorąc pod uwagę dodatykowo
> fakt, że nieraz żyją wysoko w górach, czy jaskiniach,

Nie mieszaj ludziom w głowach, w jaskiniach żyje tylko podgatunek E. t. ridleyi, którego w Polsce raczej nie należy się ot tak spodziewać.

> uważam, że przez dłuższy okres czasu można
> trzymać chińczyka w temperaturze pokojowej,

No, zależy, jaką kto ma temperaturę pokojową i o jakiej porze roku. W lato mogę swoje amurskie, które wymagają podobnych temperatur (23-26), trzymać bez ogrzewania, bo u mnie jest tyle w pokoju. Ale na jesieni już nie (muszę dogrzewać)

> jednak przy
> naświetlaniu go co kilka dni i podnoszeniu temperatury o jakieś
> kilka stopni.

What?? Co do skoków to się zgadzasz, a tu nagle mówisz o "robieniu" skoków z rozmysłem?? Takie naświetlanie i podnoszenie co kilka dni może tylko zaszkodzić.

> pewnie, że będzie sie lepij czuł w wyższej
> temperaturze, ale w pokojowej też przetrwa. ja jastem jednak
> przeciwnikiem takiego chowu.

Zależy jaką kto ma temperaturę w pokoju. Jeśli ma odpowiednią dla danego gatunku, to po co ma dogrzewać? Wbrew pozorom zbyt wysoka temperatura też może zaszkodzić

pozdrawiam, Karla

42d3e78f26a4b20d412==