PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie rybki dla pończosznika??



Robson87
08-08-2013, 15:49
Mam dawać im jakies neonki czy coś w tym stylu??.Podajcie jakies przykłady :) plisss

Pozdrawiam Robert

michał antoniak
08-08-2013, 15:54
kup mu np. jak w zoologicznym to gubiki, mieczyki, molinezje i takie tam tylko zobacz żeby nie były dużo większe od głowy węża

maka
09-08-2013, 00:11
bierz najtansze.....moga byc jeszcze danjo,moje je bardzo lubia........ale wola zabite........jesli bylo by podobnie u ciebie to lepiej kup mrozona stynke w zoologicznym........cala paczka ok.4 zł........ale niektore sa duze trzeba kroic,ale w zdluz,zeby ułatwic polykanie

mrsnake
09-08-2013, 01:46
Najbardziej "naturalnym" gatunkiem który jest łatwo dostępny jest chyba molinezja - i ten gatunek bardzo polecam

mordd
09-08-2013, 02:03
Tanie i dobre są też niektóre popularne pielęgnice - maluchy często kosztują grosze.

olimpia1400
09-08-2013, 04:40
np. zebry??????????????

AGAM
10-08-2013, 08:13
najlepsze są piękniczkowate czyli zyworodne takie jak molinezje, mieczyki, gupiki, zmeinniaki - są tanie i sam tez mozesz je łątwo mnożyć. Mozesz też czasem podać jakiegoś małego karaśka czy słonecznice przeznaczone dla wędkarzy tylko się upewnij czy nie są z jakiegoś zasyfionego stawu. Lub tak jak ini mówili martwe ryby - moga być nawet filety pokrojone do odpowiednich rozmairów. Ale filety trzeba wzbogacać.

mordd
11-08-2013, 10:26
Tak, zebry so Ok. Czasem kupowałem też tanio pyszczaki - albo nadwyżkowe samce, albo przypadkowe kundle z hodowli. do samodzielnej hodowli chyba czerwieniaki najlepsze - jak już zaczną się rozmnażać to końca nie widać, tyle, że agresywne (akwa na wyłączność).

mordd
12-08-2013, 11:26
A wszelkie piękniczkowate świetnie się hoduje w ogrodzie. Testowałem i wystarczy dowolny pojemnik ( u mnie pojemniki do mieszania cementu ok 150 l) postawiony w słonecznym miejscu. Wszystkie poza molinezjami (za zimno) rodzą jak oszalałe i szybko rosną - wiosną wrzucić kilka dowolnych, bezproblemowych roślin i potem nawet karmić nie trzeba - glony, larwy komarów i podobne załatwiają sprawę. Jeśli ma ktoś możliwość to tania, zdrowa i bezproblemnowa metoda. Najlepsze są zmienniaki (platki) lub ich mieszance z mieczykami. Przy okazji można uzyskać ogromne ilości rzęsy dla żółwia.........

42d3e78f26a4b20d412==