PDA

Zobacz pełną wersję : frontline



Drake
13-08-2013, 08:22
Moj waz ma roztocza i niedlugo zrzuci wylinke.Nie wiem czy zastosowac frontline przed zrzuceniem wylinki czy po.(zalezy mi na czasie):)
P.S
Czytalem posty ze frontline jest szkodliwy dla gadow ale bylem u weterynarza ze specjalizacja zwierzat egzotycznych ktory sam hoduje weze i inne gady, wlasnie on mi polecil ten preparat.

Karla
13-08-2013, 08:48
Możesz przed. Zwłaszcza, że zaraz po wylince skóra jest wrażliwsza i kto wie, może zaszkodzi. Najlepiej spryskać terrarium i dokładnie wywietrzyć, a węża wsadzić na parę minut (na krótko) do worka spryskanego frontlinem (tylko trochę, kilka psiknięć). Jeśli wąż jest młodziutki, to wsadź go do tego worka, posmyraj trochę i zaraz wyjmij.

pozdrawiam, Karla

Serpent
13-08-2013, 08:53
Karla przeczytaj wpierw przynajmniej ulotke na FRONTLINE zanim poradzisz komuś ''dusić'' węża w worku, frontline trzeba stosować w możliwie dużych pomieszczeniach np. terrarium a nie zamykać do pojemników i worków! nieprzejmuj sie opiniami na temat FRONTLAINU, jeśli jest prawidłowo stosowany nie ma przypadku zgonu, od paru ładnych lat stosuje ten preparat i uważam iż jest najskuteczniejszym sposobem na walke z roztoczami, które w zetknięciu z nim w mgnieniu oka obumierają....

Pozdrawiam
Serpent

Ps. na przyszłość prosze czytać posty starsze-użyć wyszukiwarki temat tego preparatu był wałkowany niejednokrotnie....

Sworthy
13-08-2013, 09:43
Zalezy jakie wezyki na dorosle frontline moze i jest dobry, nie probowalem, ale tylko doroslym wezom bym to polecal. Ja osobiscie preferuje ivermektyne rozrobiona z woda w stosunku 1mll ivermektyny do 1litra wody. Wyciaga sie wtedy wszystko z terrarium lacznie z podlozem i zostawia tylko weza wewnatrz. Spryskuje sie terrarium z wezem raz w tygodniu (mozna nawet 2x w tygodniu) az do skutku czyli do mometu kiedy wszystkie roztocza wygina. Co trwa 3-4 tygodznie, ale jest bezpieczne.

Pozdrawiam

Grochu
13-08-2013, 09:47
hmm po co wyciągac wszystko? wyciągnąć trzeba tylko i wyłącznie wodę...

micgekon
13-08-2013, 12:30
No a sposób podany przez Sworthy można stosować profilaktycznie raz na 2 miesiące i wtedy na 99% roztocz się nigdy nie pojawią.

Karla
13-08-2013, 13:19
Hm... ulotkę przeczytałam jako żywo. Nie raz i nie dwa. Może rzeczywiście parę minut to za długo, jednak nie wyobrażam sobie innej metody. Może mam mało bujną wyobraźnię, ale nie wiem, jak można spryskać 1,3m węża trzema psiknięciami (bo waży 0,5kg - 6 psiknięć na kg). No, albo pół psiknięcia na małą zbożówkę. Ani nie wyobrażam sobie trzymania węża w niewywietrzonym terra (na ile jest to lepsze od worka przez minutę czy dwie?), a po wywietrzeniu to chyba mija się z celem, roztocza zlezą z węża i polka się zaczyna od początku.

pozdrawiam, Karla

Serpent
13-08-2013, 13:41
po cześci racja, lecz co do psikania to najlepszy sposób jest brać watę nasączyć ją lekko i węża się naciera-smaruje a nie psika na niego wata bardzo dobrze ściąga roztocza które sa na powiezchni węża i niezdązyły sie ukryc pod luskami, dlatego najlepiej jest smarowac weze w nocy np. gasimy o 19 swiatlo i nacieramy np. o 22-24 poniewaz roztocza wychodzą w nocy....

Pozdrawiam
Serpent

Mike
13-08-2013, 13:44
Ja polecam Ivomec... nie ma zagrozenia ze otrujesz zwierzaka... Jest bezpieczny! Ja u mojego pytona tez mialem roztocza i wlasnie Ivomec pomógł :) Spryskujesz tym gada oraz cale wnetrze terrarium... to co sie da wyjac to wyjmujesz i myjesz pozadnie albo wyparzasz w gorącej wodzie... Taki zabieg stosujesz 2-3 razy w odstępie jednotygodniowym.

boidae
13-08-2013, 13:56
zamiast preparatu mozna podniesc wilgpotnosc na ile idzie i twmp na okolo 30 stopni
tak przez kilka dni. Te warunki dla roztoczy sa bardzo nie wygodne i padaja, skuteczne jest to tylko w malych terrariach na 100% w duzych jest juz wiekszy problem bo maja gdzie uciec zawsze. i ttrzeba to powtazac az calkowicie znikna(staja sie coraz słabsze od tego)

Tak mi polecil weterynarz i to dziala.
a frontile jeszcze nigdy nie stosowalem bo nie mialem potrzeby, wystarczyl mi przepis pani wet. Barbary Pęciak

Pozdrawiam Pa

Karla
13-08-2013, 14:17
> zamiast preparatu mozna podniesc wilgpotnosc na ile idzie i
> twmp na okolo 30 stopni tak przez kilka dni.

U mnie nie działało, a zresztą takie warunki są trochę "za ostre" i mogą wężowi zaszkodzić, zwłaszcza delikatniejszemu

pozdrawiam, Karla

Sworthy
13-08-2013, 14:20
W sumie mozna profilaktycznie stosowac. Ale nie ma co przesadzac z ta profilaktyka. Po co stresowac zwierzeta i je jeszzce podtruwac co jakis czas... Bo nie ma co ukrywac ze preparaty na roztocza ciut je zawsze podtruwaja :) ale jak raz na jakis czas im sie terra spryska to az tak zle nie bedzie... Ale lepiej tylko i wylacznie w sytuacji gdy trzeba leczyc.
Takie jest moje zdanie przynajmniej.

Sworthy
13-08-2013, 14:37
Trzeba tez pamietac ze dla roztoczy np 32 stopnie C to idealne warunki do rozwoju. Nie wiem jak z ta wilgotnoscia podobno nie lubia wysokiego stezenia. Bynajmniej inne roztocza preferuja wysoka temperature nie wiem jak jest w przyadku tych roztoczy.

Drake
14-08-2013, 07:12
Juz jest po wszystkim, spryskalem chusteczke frontlinem i pare razy przecieralem weza, na razie nie widac roztoczy.

Serpent
14-08-2013, 07:22
no i spoko, ok zrobiłeś teraz nie kąp węży wyjmij najlepiej basen żeby same nie wchodziły powinien być na wężach minimum 24 godziny następnie weź je wykąp dokładnie i jeszcze raz zabieg pomów i powinno starczyc....

Pozdrawiam
Serpent

Drake
14-08-2013, 08:48
Mozna w tak krotkim odstepie czasu jeszcze raz go posmarowac?

boidae
14-08-2013, 11:18
jak jest tym cieplej to wilgoc lepiej dostaje sie do powietrza
a mozna tez do pasenu wlac wrzatek a weza wyciagnac z tera
wten sposob zabijamy roztocza w terrarium

Ja weza wsadzam do pjemnika z woda na jeden dzien wszystik robaki sie topia potym waz jest czysty od robakow

a tera myje i podnosze wilgotnosc na dluzszy czas.

Serpent
15-08-2013, 12:35
jesli wąż nie jest bardzo młody to tak można jak najbardziej....

Pozdrawiam
Serpent

42d3e78f26a4b20d412==