PDA

Zobacz pełną wersję : agresywna e. c. cenchria :/



Artur
18-08-2013, 15:09
około 2 tygodni temu zakupiłem młodziutką samiczkę tęczówki.. zauważyłem jednak, że zawsze, gdy próbuję ją dotknąć, czy nawet dmucham przez szparkę w terra na nią, to ona rzuca się w moją stronę w ciągu ułamków sekundy i próbuje gryźć :/ czy takie zachowanie jest normalne?? czy to może ciągle kwestia oswojenia, czy ona już po prostu taka jest?? :( proszę o porady!

Fryzjer
18-08-2013, 16:08
nie ma czegos takiego jak oswojenie wśród węży (to nie pies ani kot), można tylko po trochu przyzwyczaic do obecnosci czlowieka i zapachu ale zeby oswoic to zapomnij.

xav_setherial
18-08-2013, 16:57
Zacznij ją brać na ręce, musi się do Ciebie przyzwyczaić, wsadź na kilka dni jakiś swój ciuch, żeby poznała Twój zapach, nie przejmuj się , z czasem jej minie ta agresywnośc i Wasze kontakty będą przebiegać w przyjemniejszej atmosferze:-)

xav

maka
19-08-2013, 01:27
nie bylabym tego taka pewna..........ja mam ponczosznika,ktory jest ponoc łagodny,ale trafił mi sie (samica) osobnik agresywny i niestety,probuje juz od miesiaca ja oswoic,ale nic nie wychodzi,a wrecz przeciwnie jest coraz gorsza,bo rosnie i nabiera odwagi.........atakuje nawet szyby.........
polecam sobie kupic dobre rekawice i sie pogodzic,ze mozesz nigdy nie oswoic weza,bo to bardzo osobnicza cecha...........moze dodam,ze mam tez samca ponczosznika i jest jak baranek...........moge z nim wszystko robic i nic....jest bardzo kochany..........
weze to nie maskotki.........do przytulania..........moze ci sie uda go oswoic,ale najlepiej bedzie dla ciebie jak pogodzisz sie z tym,ze moze sie nigdy nie oswoic i szanowac weza za to jaki jest............a jesli ci sie uda to bedzie tym wieksza radosc

goblin
19-08-2013, 07:00
maka węza nieda się oswoić tak jak Fryzjer wspomniał on moze się tylko przyzwyczaić do twojej obecności ;-) a agresywnośc to zalezy tylko i wyłącznie od osobnika a nie od tego ze jak pisze ze pończoszniki są łagodne to wszystkie muszą byc łagodne..

boidae
19-08-2013, 07:16
moje wszystkie cenchrie juz sie tak przyzwyczily ze nie gryza a najstarszej nie umiem tak bardzo rozloscic zeby mnie ugryzla tak jest opanowana.

ale przynam ze moja najmniejsza c.cenchria ugryzla mnie dwa razy u hodowcy jak kupowalem a potem raz w domu ale juz nie gryzie

Pozdrawiam Pa

Grochu
19-08-2013, 12:31
hehe,. to samo mam z małą samicą regiusa. niby takie spokojne węże (-;
bierz ją na łapy zaraz, jak tylko zje pierwszy posiłek. ja tak swojej robie i doszedłem do momentu, gdy rzuca się tylko, jeśli jej się ręke da przed pysk (-:

Pawloosh
19-08-2013, 13:11
Ja za to mam cenchrie potulna jak baranek, normalnie pupil! Widac charakter to rzeczywiscie cecha osobnicza...

42d3e78f26a4b20d412==