PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż zbozowy



Fidel
20-08-2013, 08:23
Mam pytanko może to już było prosze tylko nie besztać
Mam zamiar kupić sobie zbozówke mam już dla niej terra na początek ma wymiary 40/30/25 i tu jest 1 pytanie czy jest dobre dla malutkij zbozóweczki ?? i terrea kleiłem sylikonem sanitarnym czy to nie zaszkodzi wężowi ścianki sa korkowe...
napiszcie mi kilka rad co i jak

z gory dzięki pozdrawiam

Serpent
20-08-2013, 08:37
terra bedzie ok, jednak jakich rad jeszcze potrzebujesz po przeczytaniu opisu: http://www.terrarium.com.pl/wazzbozowy.php zakłdam że go przeczytałeś, ''napiszcie mi kilka rad co i jak'' brzmi to troche dziwnie-masz opis wiec jakich rad jeszcze potrzebujesz? uwazam iż zdecydowanie lepiej było by gdybys napisal konkretne pytania jakie masz....

Pozdrawiam
Serpent

maka
20-08-2013, 11:30
poczytaj jak najwaiecje na necie o wezach zbozowych,a potem pozadawaj tu pytania...........bo podstawowe odpowiedzi wlasnie tam znajdziesz,a z kupnem weza pojawia sie nowe pytania............trudno cos tak napisac nie wiadomo o czym wlasciwie.......
pozdrawiam i zycze powodzenia...........zaopatrz sie w mysie oseski!

Bocieq
20-08-2013, 13:39
polecam tą stronke http://guttata.pl

Karla
21-08-2013, 12:42
A ja niestety nie polecam guttata.pl, nie widzę potrzeby wchodzenia na tą stronę. Napisana jest chaotycznie, a wszystko co jest na stronie jest przepisane z innych stron (tcp, snakes.pl) albo co gorsza dodane od siebie doświadczenia własne, jak trzymanie węża na piasku :/ Dowiedzieć się nie ma czego, a dla zdjęć też można się nie fatygować - na większości z nich g.. widać. Można obejrzeć ze dwa filmy z polowaniem (ale więcej nie, bo na wszystkich jest to samo). No, chyba, że ktoś chce kontakt do hodowcy myszy i szczurów karmowych. W dodatku na wolnych łączach się długo otwiera (albo wcale, nie wiem, bo nie mam cierpliwości i nie sprawdzam, obejrzałam ją dokładnie dopiero w pracy).

pozdrawiam, Karla

ozzmozis
22-08-2013, 06:57
cześć, najlepiej weź plastikowe duże pudełko do przechowywania żywności. We wieczku zrób mnóstwo otworów, wsyp do środka podłoże , wstaw pojemnik z wodą (zmieniaj wodę jak najczęsciej). przez kilka tygodni może tam siedzieć i będzie pewne żw nie zwieje, bo ucieczki to specjalność zbożówek :)
Najlepiej też kup myszy aby mieć noworodki do karmirnia, przynajmniej jedna mała myszka na tydzień. TO tyle! pozdrawiam Wojtek

Fidel
23-08-2013, 04:48
czy bluszcz można postawić w terra dla zbożowego :)??

maka
23-08-2013, 05:06
waz go moze pogniesc i zniszczyc,bo ze go nie zje....... to mozesz byc pewien
hehehehehe

TRIP
23-08-2013, 05:09
Lepiej kup sztuczny bluszcz.
Ja mam sztuczny i wygląda świetnie no i zero grzebania się .

Fidel
25-08-2013, 12:32
No więc tak kupiłem wczoraj zbozowke byla karmiona w piątek ale dzisiaj zwróciła myśle że t przez podróż czy to będzie miało jakiś wpływ na zdrowie węża.
Pytanie co do podłoza mam w terra torf z włuknem kokosowym czy to będzie ok ?/ w środku jest jeszcze tyczka bambusa itd ściny wklejone korkiem.
czy żarówka omocy 40 w wystarczy do ogrzania malego terra??
ile dni dać wężowi odpoczynky po zwróceniu pokarmu >??>
z góry dzieki za odp

goblin
25-08-2013, 12:39
Podłoze bedzie ok.... zarówa starczy chociaż podaj wymiary terra..... daj jej spokoju z 7 dni....

maka
25-08-2013, 12:58
tak...spokoj przez pare dni...powinna sie najpierw przystosowac.....proponuje duzo spokoju i unikanie zagladania....choc przez 2-4 dni

Fidel
25-08-2013, 13:14
wymiary 30/26/20 dl szer wys więc chyba da rady

Karla
26-08-2013, 11:40
> No więc tak kupiłem wczoraj zbozowke byla karmiona w piątek ale
> dzisiaj zwróciła myśle że t przez podróż czy to będzie miało
> jakiś wpływ na zdrowie węża.

TAK!!!!!!!!

Teraz przez MINIMUM 10 dni od zwrócenia (a najlepiej 14) NIE WOLNO jej karmić! Dać święty spokój i po 10-14 dniach dać NAJMNIEJSZEGO oseska jakiego uda ci się znaleźć, jeśli będziesz miał z tym problemy, lepiej kup dorosłą mysz albo biegusa, zabij, i ciachnij 2cm końcówkę ogona i to podaj. Zbyt duży posiłek lub podany zbyt szybko może doprowadzić do kolejnego zwrócenia. Zwracanie pokarmu kilka razy pod rząd może i doprowadzi do ŚMIERCI WĘŻA, dlatego zwrotów absolutnie nie należy lekceważyć!

pozdrawiam, Karla

42d3e78f26a4b20d412==