PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze dni z boaskiem-prosze o rady.



serpentor
21-08-2013, 03:11
Pare dni temu nabylem boa constrictora.Jest to moj drugi waz.Wczesniej mialem chinskiego.Ma 60cm.Trzymam go w terra dl.90 szer 50 wys 50.Temp srednia jest ustawiona na 28 stopni.W najchlodniejszym miejscu ma 26 stopni pod sama zarowka 75 watt do 35 stopni.Wilgotnosc 70.Dzis dostanie 1 sza zywa mala myszke:) Mam pyt.Na co szczegolnie powinienem zwrocic uwage?jakie moga byc problemy?Prosze o ewentuakne rady.Czy te warunki jakie mu zapewniam sa dobre.Z gory dziekujeza odp

Marcin .P
21-08-2013, 05:25
raczej dobre:D i terra na 1 rok mu starczy potem trzeba będzie większe!!temp i wilgotnośc ok :D
możesz mu podawać dorosłe myszy, a nawet młode szczurki :D poradzi sobie
życze powodzenia w hodowli :D

Fryzjer
21-08-2013, 06:39
wedlug mnie te terrarium na rok nie starczy :D chyba na 7 miesiecy jak dobrze bedzie rosnąć :).

Marcin .P
21-08-2013, 07:10
zgadzam się Fryzjer ale jeszcze zalerzy czy on będzie karmil raz na tydziń tą myszką małą czy raz na tydzień szczurkiem 3-4 miechy tak jak ja to robie jak myszką to na 100% dłużej niż 7-8 miechów a jak szczurkiem to nawet na 7 miechów nie starczy :P




jutro next boa:D

serpentor
21-08-2013, 08:37
Kiedy wiec moge go zaczac karmic szczurkami.To jest samica i chcialbym zeby urosla jak najwieksza ale tez nie chcialbym jej przetluscic.Daje jej na razie 1 myszke na tydzien.Kiedy moge zaczac dawac szczurki?

Marcin .P
21-08-2013, 11:44
więc tak ja mam 2 szt boa podobnych rozmiarów i już od kąd sa u mnie wcinają szczury około 15-20 cm z ogonem :D ( 2-3 miesieczny szczur ) raz na tydzień i po 4 tygodniach robie im przerwe tygodniową że by się unormowała ich sytuacja wewnętrzna :P nie raz ta przerwa wypada akurat w czasie pojawienia się mętnych oczy a niekiedy mam zamiar karmić następnego dnia a już w ten dzień się pojawiają metne oczy i daje dopiero po zrzuceniu wylinki jakieś 3-4 dni :D

według mnie to już możesz zacząć:D

a jak wąż jest mały to wcale nie jest tak łatwo go przetłuścić :D znaczy mażna ale nie jest to łatwe szczegulnie u dużych dusicieli :D one po prostu potrzebują dużo żarła że by móc szybko urosnąć :) ale jak byś tak dawał dwa szczurki takiej wielkości na tydzień takiemu boa jak piszesz to byś z czasem go otłuścił a to nie jest wskazane:(

jak jakieś pytania to wal na GG :D

serpentor
24-08-2013, 17:08
Dzieki za odp:)A wlasnie mija tydzien i moja mala nie sprawia zadnych klopotow.a jaka sliczna jest:)

42d3e78f26a4b20d412==