PDA

Zobacz pełną wersję : Tendencja wzrostowa.



dniki
21-08-2013, 13:51
Po lekturze niektórych postów na forum pojawiły się w mojej głowie pewne pytania.
Otóż:
1. Zastanawiam się czy wszyscy, którzym zależy na szybkim i maksymalnym wzroście boasków mieli do czynienia z np 10 - 15 letnim osobnikiem? Ja co prawda krótko ale miałem na sobie 10 letniego osobnika, który miał "tylko" około 2,5 m ale ważył ponad 20 kg.
2. Drugie pytanie jest konsekwencją pierwszego. Czy macie warunki do wybudowania, postawienia i pokrycia kosztów utrzymania (energia+karma+...) terrarium np. 200X150X150?
3. Analogiczne potania do hodowców pytonów tylko wymiary terra proszę zwiększyć o min 50 %?
4. Czy zamierzacie trzymać swoich podopiecznych do ich śmierci zwłaszcza, że zgodnie z obowiązującym durnym moim zdaniem prawem nie możecie ich legalnie nigdy sprzedać, nawet jeśli mają papiery (rejestracja na oświadczenie woli)?
5. Czy Waszym zdaniem każdy bez wyjątku jest świadomy i przygotowany do hodowania boasów i największych pytonów?
6. Na jakiej podstawie formułujecie wnioski, że "kundel" nie urośnie większy niż 2,5 m. Czy ma ktoś z Was 10 letniego "kundla"?

BRAKUS
21-08-2013, 14:11
Coprawda ja swojego największego constrictora miałem 5 letnigo i mierzył 210cm ale dobry mój znajomy miał boaska 11letniego i mierzył 245cm i obydwa to kundeli więc wniosek jest jeden 250cm na kundelka to max.

Fryzjer
22-08-2013, 02:23
1. Zastanawiam się czy wszyscy, którzym zależy na szybkim i maksymalnym wzroście boasków mieli do czynienia z np 10 - 15 letnim osobnikiem? Ja co prawda krótko ale miałem na sobie 10 letniego osobnika, który miał "tylko" około 2,5 m ale ważył ponad 20 kg.
-moja stefcia juz troche ma i mam z nia do czynienia ale z osobnikiem takim wiekowo co piszesz to stycznosci nie mialem

2. Drugie pytanie jest konsekwencją pierwszego. Czy macie warunki do wybudowania, postawienia i pokrycia kosztów utrzymania (energia+karma+...) terrarium np. 200X150X150?
-eeee wedlug mnie ktos kto kupuje boaska powinien sie liczyc z kosztami i ja niedlugo zaczynam budowe terra jeszcze wiekszego niz ty podales :D

3. Analogiczne potania do hodowców pytonów tylko wymiary terra proszę zwiększyć o min 50 %?

4. Czy zamierzacie trzymać swoich podopiecznych do ich śmierci zwłaszcza, że zgodnie z obowiązującym durnym moim zdaniem prawem nie możecie ich legalnie nigdy sprzedać, nawet jeśli mają papiery (rejestracja na oświadczenie woli)?
-ja chce trzymac do konca ale czy sie uda czas pokaze chcialbym zeby zyly u mnie do konca


5. Czy Waszym zdaniem każdy bez wyjątku jest świadomy i przygotowany do hodowania boasów i największych pytonów?
-oj niee, wedlug mnie wiekszosc hodowcow nie jest przygotowana i w pelni swiadoma (wiekszosc do dzisiaj trzyma boaski w malych terrariach a co za tym idzie to ze nie rosna)

6. Na jakiej podstawie formułujecie wnioski, że "kundel" nie urośnie większy niż 2,5 m. Czy ma ktoś z Was 10 letniego "kundla"?
-bo w polsce ogolnie dostepne sa tylko kundle znam jednego kolesia w polsce co ma kundla boaska i stanol na 260 cm

Serpent
22-08-2013, 15:14
ad.1 podejrzewam że właśnie ludzie sobie niezdają sprawy z tych rozmiarów kłopotow jakie się z nimi wiążą (głównie wielkosc terrarium) chęć tego żeby gad był jak najwięcej karmiony mysle ze wynika z niewiedzy, ''lepszy na wolnosci kasek byle jaki niz w klatce przysmaki'' nieznaczy to że mamy w terrarium węże tuczyć jak zwierzęta do uboju bynajmniej jest takie moje zdanie....

ad.2 mniemam że to pytanie jest kierowane do każdego z osobna więc jeśli chodzi o mnie to mam....

ad.3 wątpię żeby ktokolwiek wybiegał w przyszłość na kilkadziesiąt....prawo prawem a życie zyciem....

ad.4 NIE, dziwne że na takie proste pytanie nieumiałes sobie odpowiedzieć? no chyba ze miało to byc retoryczne to spoko

ad.5 na podstawie wynikającej z niewiedzy po raz kolejny kundel nie kundel a gatunek gatunkiem każdy ma przypisane rozmiary przez naturę a wielkość zależy jedynie od kombinacji genowej jeden boa może mieć 2,5 m a inny 3,5 tak jak pyton moze miec 5 lub 8 m rozmiary należą do cech gatunkowych jak najbardziej ale nie mozna zapominać że również do osobniczych, we wszystkich gatunkach zdarzają się odskoki od normy ;-)

Pozdrawiam
Serpent

dniki
22-08-2013, 16:28
Dziękuję za wypowiedzi. Nie ukrywam, że pytania były postawione prowokacyjnie. Sam mam watpliwości czy dobrze zrobiłem kupując swojego boaska. Kupiłem go w celu uratowania mu życia bo przez 2 lata trzymany był w sklepie w złych moim zdaniem warunkach. Był mały więc miałem nadzieję, że może "duży" nie urośnie. Tyle, że pod moją opieką przez rok nadrobił pewnie ze 25 cm, a zjada tylko jednego szczura na dwa/trzy tygodnie. Jeżeli utrzyma tendencję wzrostową to pewnie moje nowe kosztowne terra 175X90X80 (około 1000 zł) za kilka lat mu nie wystarczy. Stąd moje obawy. Dziwi mnie to, że niektórzy nabywcy dużych dusicieli zabierający głos na tym forum takich watpliwości nie mają. To moim zdaniem krótkowzroczność. Szczególnie, że za hodowlę dużych węży biorą się już bardzo młodzi ludzie. Wiek o niczym nie świadczy ale...

Fryzjer
22-08-2013, 16:50
tak wiek o niczym nie swiadczy ale tu chodzi o to ze wiekszosc mlodych nie ma az takich pieniedzy zeby inwestowac w terrarium wiec biora np od rodzicow a ci potem zbulwersowani ze takie pieniadze ida na to ze oddaja czesto weze do zoo lub inne gorsze pomysly im przychodza nie mowie ze kazdy mlody nic nie umia ale zdazaja sie odlamki :). Gady potrzebuja troche wiecej niz klatke pojemnij pitnik i wymieniac trociny co jakis czas to potrzbuje odpowiedniej temepratury wielkosci terrarium aby nie dusil sie w kilkudziesieciu cm bo jak slysze ze ktos ma boaska 3 lata i trzyma go w terra 70x50x60 to mnie krew zalewa ale tak juz jest :(.

Biber
22-08-2013, 22:31
pouczający temat :D jeżeli kiegykolwiek bede chciał sobie kupić boaska to sie głęboko zastanowie :)

42d3e78f26a4b20d412==