PDA

Zobacz pełną wersję : nocny tyb życia - to charakter? przyzwyczajenie? czy co???



NAZ
23-08-2013, 07:29
jak zrobić, żeby wąż (zbozówka) chciał wychodzić z kryjówki także w dzień (lub jak jest światło)? bo moja zbożówa wychodz tylko nocą, a jak mam zapalone światło, to tylko wystawia głowę i zaraz się chowa. czy to normalne? mam ją od ok. 2miesięcy, takze nie powinna się już za bardzo bać. a moze jednak? albo to jej cecha charakteru lub tp. że lubi tylko nocny tryb życia?
A jak to jest u Was, Terraryści?

wielkie dzieki za odpowiedzi

Lucky
23-08-2013, 07:59
mozliwe ze woli noc, ale sa to raczej weze dziennne. moze sie ciebie boi? wkladales koszulke?

maka
23-08-2013, 08:26
jest poprostu nieoswojona.....
oswojone weze nie chowaja sie do kryjowki....no robia to ale tylko czasami,
przewaznie zajmuja sie tym na co maja ochote, nie patrzac na to czy je ktos podglada,jesli sie chowa przed toba- to jest nie oswojona..........wiecej z nia popracuj.......wloz koszulke z zapachem i wyjmuj regularnie,pomijajac posilek i 2 dni po.............powinna sie oswoic

goblin
23-08-2013, 08:31
maka węza nieda sie oswoić ;-) nawet jakbyś bardzo chciał :]

wujek
23-08-2013, 13:26
koszulka jest niepotrzebna. owszem to dobry sposób, ale przy dużych wężach.. wtedy ugryzienie jest dotkliwe.. małego węża bierz często na ręce i po wszystkim. chociaż węże to nie pupile, więc nie przesadzaj. z czasem wszystko będzie ok.

pozdrawiam wujek

NAZ
23-08-2013, 14:36
mogę wiec węża brać na ręce codziennie (oprócz posiłków i dnia po posiłku)? ale on chce uciekać, kryje się :/ stresuje... jak zminimalizować stres?

michał antoniak
23-08-2013, 14:53
Gobin to prawda że węża nei da się osfoić ale da się go przyzwyczaić do człowieka a wtedy jest jak baranek ja mam włąśnie tak ze swoimi wężąmi

naz -- ja mam 2 węże jedna to nerodia fascata i często słychać że jest ona agresywna , no a u mnie jest ona bardzo grzeczna tylko 2 razy mnie chciała dziabnąć jak jej żarcie chciałem zabrać a tak to jest bardzo zajjjjjj wężem , i ównież mam bow constrictora a ten wąż to już woóle nawet nie wiedziałem że są tak grzeczne węże jeste normalnie jak baranmek albo jeszcze lepiej jak włoże ręką do ter. to sam na nią wchodzi normalnie jak pies czy kot uważam że jest to bardzo wdzięczne zwierzątko jedno i drugie mają warunki jak w niebie

maka
24-08-2013, 00:52
jak ja ci zazdroszcze..........moje nie chca sie oswoic..........to ponczoszniki
samczyk jest oki ,ale samiczka to "baba jaga"............hehehe
ale i tak je biore......

NAZ
24-08-2013, 06:47
czyli co moglibyście polecić, dla najlepszego oswojenia wężyka?

DEXiu
24-08-2013, 07:31
naz ==> Regularne wyjmowanie (ale nie za częste i przmiętając o przerwie po posiłku) lub np. zamiast wyjmowania można przez chwilę delikatnie głaskać węża :), częste przbywanie w pobliżu terra oraz ogólnie obsługa pupila. Prędzej czy później się przyzwyczai do twojej obecności i dotyku.

xav_setherial
24-08-2013, 11:06
I od czasu do czasu czytaj mu baśni Andersena, to sposob na każdego ;-D

Karla
30-08-2013, 13:04
> lub np. zamiast wyjmowania można przez
> chwilę delikatnie głaskać węża :)

probowałeś kiedyś głaskać zbożówkę, która spieprza na Twój widok? :) regiusa może się tak da, ale sznurówki to trzeba by trzymać za jeden koniec, żeby się dały pogłaskać :))

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==