PDA

Zobacz pełną wersję : zwymiotowanie



Drake
23-08-2013, 11:48
Czesc

Dzisiaj podalem mojemu wezowi tajwanskiemu mala myszke ktora bez problemu zjadl ale po kilku godzinach nie wiem dlaczego ja zwymiotowal, przedtem zachowywal sie calkiem normalnie, a tydzien temu zjadl 3 duze mysie oseski.

wujek
23-08-2013, 13:23
powód: temperatura, wielkość pokarmu, ewentualnie choroba...
nic mu nie będzie, odczekaj tydzień i nakarm ponownie

powodzenia

pozdrawiam wujek

Drake
23-08-2013, 14:08
to byla bardzo mala myszka a waz ma okolo 65cm, temperatura w terrarium wynosila okolo 26*C, trzeba czekac az tydzien?

michał antoniak
23-08-2013, 14:44
mój wąż też kiedyś walną chafta ale nie ma się co przejmować węże to tak jak ludzie poczekej kilka dni to sam będzie szukał żarcia nakarmisz go za kilka dni a teraz się ciesz że możeszgo wziść na ręce

Drake
24-08-2013, 08:19
dzieki
juz zaczynalem sie martwic

Karla
30-08-2013, 12:50
> juz zaczynalem sie martwic

Proponuję zacząć się martwić od początku. Jeśli zbyt szybko podasz mu kolejny posiłek, może znów go zwrócić. Po każdym zwróceniu jest coraz trudniej doprowadzić węża do normalnego stanu, a kilka kolejnych zwrotów może doprowadzić i doprowadzi do śmierci. Należy zatem reagować już po pierwszym zwróconym posiłku i traktować problem BARDZO serio.

Nie czekaj tygodnia, tylko DWA, a do tego musisz mu zapewnić całkowity spokój, żadnego brania na ręce. I masz czas na zastanowienie się, co mogło być przyczyną - 1. zbyt duży posiłek, 2. zbyt mała przerwa między jednym posiłkiem a drugim, 3. spadek temperatury (bo stała widzę, że jest w normie - mam nadzieję, że sprawdzana termometrem a nie na oko), 4. branie na ręce po posiłku. Jeśli nic z tych rzeczy, to musisz wziąć pod uwagę, że może to być spowodowane jakąś chorobą lub pasożytami.

Po dwóch tygodniach przerwy możesz podać posiłek - MAŁEGO, jak najmniejszego oseska. Jeśli zje i nie zwróci, to po tygodniu można podać trochę większego (ale jeszcze nie docelowego). Dopiero trzeci posiłek może być normalny

pozdrawiam, Karla

Biber
31-08-2013, 23:15
jeżeli brałeś ją na ręcę to nie było by nic dziwnego :/

czesiek_
01-09-2013, 03:32
ten nowordek ktorego podawales byl zywyczy czy mrozony ?

42d3e78f26a4b20d412==