PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwnie z moim regiusem...



MrSpike
24-08-2013, 14:25
witka

moj regius (wiek okolo 1,5 roku) przez ostatnie 3 tyg. zachowuje sie niecodziennie (jak na niego): przestal jesc, a wczesniej "wciagal" 2 myszki tygodniowo oraz jest strasznie pobudzony (w zasadzie pobudzona bo to samica) - kreci sie po calym terra wyrazie szukajac wyjcia... w zwiazku z powyzszymi zamianami w jego trybie zycia mam pytanko:
czy z waszymi regiusami dzieje sie podobnie (moze taki okres maja...) czy z moim sie dzieje nie tak ja trzeba?

pozdr
mr

ps. nic w otoczeniu weza sie nie zmienilo (temp, wilg, wyposazenie tera) i wiem ze waz moze nie jesc baaardzo dlugo, wiec na te tematy nie piszcie...

DAROO
24-08-2013, 18:28
Zauwazylem podobne zachowanie u swojego roczniaka. Zaraz po wylince jak tylko sie wypieknil to probowal nawiac kombinowal, kombinowal niestety kilkukrotnie udawalo mu sie teraz znowu sie uspokoil zobaczymy na jak dlugo.

tea
25-08-2013, 03:14
Jakiej długości jest wąż??

MrSpike
25-08-2013, 03:48
kolo 85 cm...

pozdr
mr

Serpent
25-08-2013, 04:36
prawdopodobnie ma głodówkę jak sam pisałeś wiesz że węże mogą długo nie jesc to wiesz już sam że nie ma się czym martwić teraz nie je a potem zacznie jeść....

Pozdrawiam
Serpent

Ps. sprawdź czy nie ma roztoczy czesto bywają przyczyną niejedzenia jak i aktywności węża jest wtedy niespokojny buszuje po terrarium czesciej wchodzi do wody niż zwykle itp.

Biber
25-08-2013, 11:05
pilnuj go dobrze żeby nie uciekł i wszystko będzie oki :)

moorii
26-08-2013, 00:12
Witam

moim zdaniem nie masz sie czym martwic, moj pyton tez wlasnie rozpoczol strajk glodowy :D

Rhodan2000
26-08-2013, 01:01
Sprawdz, czy warunki w Terra nie stresuja weza, ma nadal kryjowki? (ciasne, tak by mogla /to samica/ "czuc" sciany?...
wilgotnosc? od 60-80 procent?
Poza tym ogranicz ingerencje w terra do minimum...
raz na tydzien dokladnie przegladaj czy nie ma odchodow, a co 3 dzien zmieniaj wode w baseniku (czy innym naczyniu)
Pilnuj czasu oswietlania i ogrzewania, w "dzien - to ok 11-12 godzin" zarowka biala i ogrzewajaca, potem tylko podczerwien sterowane termostatem (noc to zawsze ok 4 stopni C mniej niz dzien
Pozdrowienia
Hanna

mrsnake
26-08-2013, 06:07
Zaczyna się okres głodówek / sezon rozrodczy w tym okresie większość osobników prestaje jeść i jest bardziej aktywna (jest to związane z poszukiwaniem partnerki/partnera). Głodówki te mogą trwać aż do początku marca , więc proponuje sprawdzać wagę swojego węża (w przypadku rozpoczęcia głodówki) raz na 3-4 tygodnie - w przypadku ubytku masy ponad 25-30% procent proponuje przystąpic do karmienia przymusowego.

MrSpike
01-09-2013, 04:05
wlasnie "zaskoczyl" i wciagnal myche...

pozdr i thx
mr

reed
05-09-2013, 03:08
Moja suczka tydzień temu olała całkowicie myszy, myślałem że już głodówę zaczęła, ale samiec nadal żarł jak świnia.
Dziś znowu jej podałem, o dziwo zassała 3 szt ?! :O
Tyle co samiec.
No cóż, różnie to z nimi bywa :)

42d3e78f26a4b20d412==