PDA

Zobacz pełną wersję : Jak bezpiecznie wysłać wężą?



Emoman
26-08-2013, 06:37
Jaki polecalibyście mi środek transportu i jak prawidłowo zadbać o wysyłkę i bezpieczeństwo zwierzaka podczas transportu? Wąż ( boa c. ) będzie miał do przejechania kilkaset km. Poczta chyba odpada bo juz się zimno zaczyna robić. Więc co polecacie?

Bocieq
26-08-2013, 06:39
Ja polecam PKS lub PKP . Jak dobrze zabezpieczysz weza to dojdzie cały i zdrowy :)

Fryzjer
26-08-2013, 08:30
bierzez duzy karton, gruby styropian okolo 10 cm zeby byla, docinasz na kazda scianke wkladasz trak zeby byl w miare szczelny na zamknicie takze wycniasz kwadrat styropianu i na drucie zeby mozna bylo wyciagnac tak jak korek w butelce ciasno zeby wchodzil nie ma mowy o luznej czesci jak ladnie powycinasz steropian i go powkladasz na dole na drutach mocujesz butelke z ciepla woda (bedzie poprostu trzymac temeperature dla weza przez kilkanascie godzin, zas weza umieszczasz w worku dobrze zabezpieczonym na bocznej sciance montujesz tak druty aby po uwieszeniu na nich worka z wezem waz sie o nic nie obilal scianki i druty. jakbys chcial moge zrobic fotke takiego kartonu bo mam lezec na strychu.

Grażynka
26-08-2013, 08:43
tak to napisałeś ze nic nie rozumiem :P

DEXiu
26-08-2013, 09:17
Może spróbuje sprostować to co napisał Fryzjer: Bierzesz dość duże pudełko kartonowe i wykładasz je styropianem tak dopasowanym żeby wszystko było szczelne i stabilne. Od góry zatykasz pudełko czymś w rodzaju korka ze styropianu. Do środka pudełka na podłodze montujesz butelkę z ciepłą wodą. Na bocznej ściance pudełka robisz coś w rodzaju wieszaka na którym wieszasz woreczek z wężem.

Emoman
26-08-2013, 11:30
Ok, dzieki za informacje. A czy takim sposobem mógłbym wysłać, w obecnych warunkach pogodowych, mojego boasa pocztą?

Raffee
26-08-2013, 13:37
Mozesz go przeslac przesylka konduktorska i wtedy masz pewnosc ze nic mu nie bedzie i nie zmarznie podczas drogi, a nie bedziesz oszczedzal na wysylce poczta i martwil sie czy przezyje transport.

Fryzjer
26-08-2013, 16:42
i ta butelka z ciepla woda utrzyma dobra temeperature w srodku

Fryzjer
26-08-2013, 16:43
Grażynka jakas aluzja ? :> :P to musisz dobrze czytac wtedy zrozumiesz.

Biber
28-08-2013, 09:04
moze po prostu spytaj sie na maila gościa z biofila i on ci powie jak on wysyła :)

DEXiu
30-08-2013, 09:07
Biber ==> Nie "gościa z Biofila", tylko "pana Łukasza" albo po prostu "Sułka". Co prawda nie wiem jak to wysyłają z Biofila, ale wydaje mi się że też korzystają z pudełek styropianowych (może tylko bez tych butelek z ciepłą wodą)

42d3e78f26a4b20d412==