PDA

Zobacz pełną wersję : terra czy pojemnik



kaczi
31-08-2013, 13:35
mam zbozowke okolo 25cm i boje sie ze w terra (docelowe) moze sie pogubic :/ i mam pytanie czy moge ja wsadzic do jakiegos pojemnika ? a jak tak to czy tam tez musza byc kryjowki i basenik z woda?

nazer
31-08-2013, 14:03
Co za pytanie? a jakie wielkie masz terra docelowe>?? i jaki masz zamiar duzy miec pojemnik dla tego weza>??? a co do kryjowek i basenika z woda to jasne ze musi miec, poczytaj opis skorzystaj z funkcji szukaj

Biber
31-08-2013, 23:13
"mam zbozowke okolo 25cm i boje sie ze w terra (docelowe) moze sie pogubic :/"

O tym sie myśli przed zakupem!!!!!! :/:/ W terra docelowym zrób jakąć przegrode z deski czy coś takiego i niech sobie żyje narazie w połówce :), ale możesz ją póścić też od razu do docelowego i zobaczysz jak sie zachowa .

Marcin Ratajczak
01-09-2013, 01:07
Ja jak miałem takiego małego wężyka odrazu wsadziłem do docelowego 80x50x50 bo stwierdziłem że napewno będzie miał tam lepsze warunki niż w pojemniku.

Pozatym terrarium wcześniej było sprawdzone czy panują w nim odpowiednie warunki temp. wilgotność a później nawet się nie zastanawiałem nad tym by wsadzić taką małą zbożóweczkę do innego skoro wiedziałęm że tam są idealne warunki.

kaczi
01-09-2013, 02:17
nom jest w terra siedzi w kryjowce i niewychodzi ale to chyba normalne

Marcin Ratajczak
01-09-2013, 02:27
Tak to normalne musi się zaklimatyzować :-) A Tobie w tym czasie radze pochodzić po różnych stronach o zbożówkach i poszerzać wiedzę w tym temacie ;-)

kaczi
01-09-2013, 02:52
spoko;) Twoja zwiedzilem od poczatku do konca nawet filmiki ogladdalem:P
i musze powiedziec ze nawet wypasiona ta stronka:D

P O Z D R A W I A M

DEXiu
01-09-2013, 08:27
Hehe. Co do chowania się i aklimatyzowania to zależy jaki się okaz trafi. Moja Regi chociaż teoretycznie należy do gatunku prowadzącego skryty tryb życia i rzadko wychodzącego z kryjówek jakoś tak się przyzwyczaiła że najbezpieczniej się czuje na sztucznej rośline podwieszonej pod sufitem, dzięki czemu przez cały dzień ją dokładnie widać. Dopiero w nocy schodzi i buszuje, a jak jej się znudzi nocne buszowanie to włazi pod doniczkę-kryjówkę. Kiedy ją ostatnio brałem na ręce to zaraz po wpuszczeniu do terra popędziła nie do doniczki, co by się wydawało najlogiczniejsze bo to najlepsza kryjówka, tylko właśnie na roślinkę :)

artur_kocuba
01-09-2013, 10:43
a moja zbożówka(niby to dzienny zwierz) ale w terra z kryjówek wyłazi tylko i wyłącznie w nocy. mam ją już od 2 tygodni i ani śladu poprawy nie widzę. czy może jej już tak pozostać? nie chce zeby byla aktywna w nocy....:(. moze jak przez caly dzien bede ja mial na rekach, to w nocy se pospi i zmieni orientację:)

corno
01-09-2013, 14:24
Ja mam tak samo ze swoja zbozowka. W dzien to siedzi pod kamolem, a w nocy dopiero wychodzi i tez juz jakies 2 tygodnie. Ma 3 miesiace. Najgorsze jest to ze to tam moze trwac kolejne trzy miesiace:)

kaczi
01-09-2013, 22:27
a po jakim czasie mniej wiecej mozna je brac na rece? w terra w kacie lezy zwinieta moja koszulka zeby waz obyl sie z moim zapachem czasami nawet sie w niej schowa.

42d3e78f26a4b20d412==