PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy zbozówka wyjdzie na światło dzienne?



artur_kocuba
03-09-2013, 10:55
od 3 tygodni mam małą zbozowke. Mam też jeden problem- ona nigdy nie chodzi w dzień po terrarium. Jedynie co ją widuję, to jak zgaszę światło wieczorem to widze jak sobie łazi po terra. Czy jej to kiedys przejdzie?

MaciejTCA
03-09-2013, 10:56
oczywiscie, musi sie przyzwyczaic, niema sie czym martwic :)

artur_kocuba
03-09-2013, 10:59
a ile takie przyzwyczajanie może jej zająć? mam duuuże terra(150x70x60) czy to coś zmienia w jej aklimatyzacji?

FURUS
03-09-2013, 11:20
ma wiecej do poznawania:)

MaciejTCA
03-09-2013, 11:28
dokladnie ;)

polazi, pozna .... a ile czasu.... hmmm to od niej zaleezy..

bolex
03-09-2013, 11:48
Artur! Jeśli ma kryjówke to ja usuń .Wiem,że niektórym się to nie spodoba,ale moje zbożówki od początku były chowane bez żadnych schowków i czują się świetnie.Cały dzien wylegują się na korzeniu,wśród roślinek i są znakomicie widoczne.

kaczi
03-09-2013, 13:26
sorki ze tu pisze ... ale ja mam podobny problem z zbozowka tylko ze moja niepoznaje tego terrarium bo jak gdzies sie wcisnie to tam caly czas siedzi;/ to jak ona ma sobie poznac otoczenie.

artur_kocuba
03-09-2013, 14:01
dokładnie, w dzień to moja tak samo wlazi pod kamien albo zakopuje się w torfie i koniec....siedzi tam do wieczora(chyba ze ją wygrzebuję:)). Teraz dałem jej małe akwarium zeby sobie tam narazie pomieszkała aż nie skończę całkowicie dużego terra(pleśnieje mi).
PS: czy dla zbozówki można dawać kabel grzewczy pod podłoże? czytalem, że nie, ale jeszcze się wolę upewnić...

Marcin Ratajczak
04-09-2013, 00:11
A ja się z tym nie zgodzę bo sam to ostatnio testowałem. Wybudowałem jaskinie w terra gdzie od kilku tygodni nie było zbożówek ciągle tam siedziały postanowiłem koniec zakryłem ją szczelnie by nie mogły wejść a pod kokos się juz nie mieściły no i musiały być na widoku po prostu się nie miały gdzie schować!
Tak jak wcinały po 2 a nawet 3 bieguski naraz co 1,5 tyg tak przez kilka tygodni odmawiały przyjmowania pokarmu gdy spowrotem im dałem schornienie zjadły po kolejnych 2 tygodniach. Nie wiem jak u Was bo może to też jest wina tego że coraz zimniejsze nocki przychodzą i zima idzie ale u mnie te doświadczenia odbiły się na mniejszym spożywaniu pokarmu. Jednak dodam że jak nie miały się gdzie schować w chodziły na półkę i wygrzewały się pod żarówką i chyba tak się przyzwyczaiły że teraz nawet mając jaskinie otwartą wychodzą sobie na spacerki w dzień i również na półkę pod żarówkę

artur_kocuba
04-09-2013, 08:23
czyli radzisz mi postąpić tak, jak ty? a czy węże nie zakopywały się w podłożu? wlasnie, jakie masz podloze? torf czy kokos?bo moja to albo w kokosie(lupina) siedzi albo się w podlozu zagrzebuje, to juz nieraz jej ziemie ugniatalem, zeby nie mogla sie zakopac, ale ona zawsze sie tam gdzies wcisnie....

Marcin Ratajczak
04-09-2013, 09:12
Torf z piaskiem mam pomieszany u mnie bardzo rzadko się zakopują przeważnie na początku gdy piasek z torfem jest dopiero co wymieszany. Później już nie bo podłoże jest bardziej sypkie i chyba nie za bardzo im się chce podkopywać

Karla
04-09-2013, 09:39
Kryjówka takiemu wężykowi jest ABSOLUTNIE NIEZBĘDNA, a to dlatego, że taki mały wąż musi się chować, żeby go nie dopadł żaden drapieżnik. To jest instynkt i nie wytłumaczysz wężowi, że w terrarium nie ma drapieżników. Jeśli nie może się schować, jest bardzo zestresowany i pół biedy jeśli nie przyjmuje pokarmu. Gorzej, że może zwracać posiłki, a to jest sytuacja bardzo niebezpieczna

pozdrawiam, Karla

Marcin Ratajczak
04-09-2013, 10:18
Dlatego też opisałem swoją sytuację jak wygląda i od tamtego czasu już mi nie przychodzą głupie eksperymenty do głowy i moje wężyki mają dwa miejsca w których możgą się schować jedno w ciepłej części terrarium a druga kryjówka jest w części zimniejszej :-)

artur_kocuba
04-09-2013, 12:39
to co moja zbozowka jest jakas nie tego?:) jest to jedyny(z tego co slyszalem) przypadek zakopywania sie w podlozu....niszczy mi dekoracje beszczelnik maly:P a tak serio, to kiedy jej to moze przejsc?

Marcin Ratajczak
04-09-2013, 14:25
Nie no oczywiście, że nie to moja jest chyba coś nie tego bo raczej znaczna większość się zakopuje :-)

Kiedyś posiałem trawkę to też została zdewastowana po prostu od jakiegoś czasu moja zbożówka się nie zakopuje chyba dobrze jej jest w schronieniach i nie ma takiej potrzeby :-)

artur_kocuba
05-09-2013, 08:56
a to, że jej się z porami dnia popierdzielilo? chodzi mi konkretnie, do jakiego wieku(wielkości) zbozowki są nocne a od jakiego dzienne?

Karla
05-09-2013, 10:01
Spokojnie, mój post był kontynuacją Twojego, nie zruganiem. A treść polemizowała z dobrą radą bolexa.

A co do zakopywania się - prawdopodobnie zakopują się, bo kryjówki są za duże. Wąż się czuje bezpiecznie w kryjówkach, do których się musi wcisnąć.

pozdrawiam, Karla

artur_kocuba
05-09-2013, 14:17
to dlatego pogardził duzą i wysoką lupiną kokosa a wolal wcisnac sie w ta druga czesc kokosa-taka plaska i malutką:D no to teraz juz wiem co mu robić...dzięki!

42d3e78f26a4b20d412==