PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem ciekaw czy...



Arem
10-09-2013, 09:36
Witam mam kolejne pytanie:
Czy mozna nauczyc weza jesc jezeli wczesniej nie chcial przyjmowac pokarmu i byl karmiony przymusowo?? Sa na to jakies sposoby zeby nabral checi do samodzielnego jedzenia?? Zmiana warunkow w terra albo podzwyzszenie temp czy to cos zadziala??

DEXiu
11-09-2013, 06:56
Próbować zawsze można ale to czy zechce jeść to raczej kwestia przypadku i szczęścia. Bo jeśli był karmiony przymusowo, to znaczy że chyba ktoś już próbował sposobów takich jak zmiany warunków w terra (BTW podwyższenie temperatury również zalicza się do zmiany warunków ;) ale to tak na marginesie) i nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

biruit_ka
11-09-2013, 07:17
a co to za wąż???

Arem
11-09-2013, 08:23
CHodzi mi dokladniej o krolewicza

Karla
11-09-2013, 10:38
> Bo jeśli był karmiony przymusowo, to
> znaczy że chyba ktoś już próbował sposobów

A ja się jak zwykle muszę pokłócić. To, że był karmiony przymusowo, nie musi oznaczać, że osoba, która to robiła, kiwnęła choćby palcem, żeby spróbować innnych metod. Znam osobiście parę osób, które na stwierdzenie "wąż mi nie je" odpowiadają, że trzeba go zacząć karmić na siłę, i jeszcze skłonni są natychmiast zaprezentować jak się to robi, fachowcy... :/

Parafrazując - próbować zawsze trzeba. Są tryliony sposobów, żeby przechytrzyć węża, który nota bene może nie chcieć jeść DLATEGO, ŻE był karmiony przymusowo. Miałam w domu zbożówkę jednej osoby, która zarzekała się, że wąż nie je i że trzeba go karmić przymusowo. Zmieniłam w terra JEDNĄ rzecz (wyłączyłam żarówkę na noc) i wąż zaczął jeść jak szalony. A wystarczyła lekka manipulacja przy pysku (chciałam zajrzeć czy wszystko tam ok), a znów dwa posiłki przeleżały nieruszone. Akurat w Polsce nie ufałabym, że ktoś karmi przymusowo, bo nic innego nie działa. Jeszcze nie.

Możliwe, Arem, że znasz dobrze tą osobę i wiesz, że próbowała inaczej, ale spróbować po swojemu zawsze można.

pozdrawiam, Karla

_Gekon_
12-09-2013, 01:34
:/ daj mu spokuj i poczytaj starsze tematy!!!!! Kiedy ludzie przestana pytać o to samo?!?:/ Ej ten kto miał go przed toba to zna się na wężach? bo jak nie to niewiedział że ten gatunek jast okropnie wybredny i mogą niejeść nawet 2 miesiące!
Naprawdę daj mu spokuj i prubuj mu podawać żarcie co tydzień a jak niebedzie chciał to w następnym tygodniu. Obserwuj węża bo jak bedzie już nprawde źle to czeba bedzie cos z tym robić.
----------> Ile on juz nieje?????<---------------

42d3e78f26a4b20d412==